Indiáni zasypali Kacetla, ale selhali v koncovce. Rozchytali jsme ho, tuší Kaňák

Foto: Milan Podpera, hcskoda.cz

43 střel na branku a 20 dalších mimo, navrch 11 zblokovaných. Jenže z toho jen dvě branky. Plzeňská Škoda nemůže proti Pardubicím žehrat na nic jiného než na nízkou efektivitu svých střeleckých pokusů. Dynamo se odhodlalo k 21 pokusům, které dolétly na branku, šest jich mířilo mimo. A přesto jsou to Východočeši, kteří z Plzně vezou výhru. Byť za dva body.

Plekanec Chance liga

Pardubičtí za sebou měli náročné sobotní utkání s Brnem, které dokázali rozhodnout ve svůj prospěch až v samostatných nájezdech. A Plzeň s jistou únavou na straně Východočechů počítala. „Věděli jsme, že mají v nohách těžké utkání, ale to se projeví v první třetině. Pak se tělo dostane do tempa a na únavu zapomene. Proto jsme se snažili o aktivní vstup právě do startu zápasu,“ vypraví Jiří Hanzlík, asistent trenéra Škody.

A to se Plzni doopravdy povedlo. Během prvních 20 minut vypálila, jak na pozápasové tiskové konferenci vzpomínal David Stach, více než dvacetkrát, kdežto hosté jen čtyřikrát. Přesto to bylo Dynamo, kdo šel do vedení, když v 11. minutě přesně pálil Poulíček. Domácí dokázali svižně odpovědět, po Gulašově nahrávce propálil houf hráčů před sebou Lukáš Kaňák.

„Viděl jsem před sebou pardubického hráče, a proto jsem hlavně nechtěl svou střelou trefit jeho hokejku, aby nám neujel do protiútoku. Vypálil jsem na levou tyč a jsem rád, že to tam takhle skončilo,“ popisuje sám Kaňák, který jedním dechem dodává: „Věřil jsem, že když ho jednou prostřelíme, začneme chodit víc na bránu a on znejistí. Bohužel jsem ho spíš jen rozchytali.“

Škoda se dál tlačila do útočné třetiny a duelu vládla. Jenže se opakoval refrén ze střetnutí se Spartou, kdy Pražany sice přehrála, ale do černého nepálila. Trenér Sparty tehdy říkal, že tým, který dominuje, nemusí nutně vyhrát. Což se i nadále potvrzovalo.

Pardubičtí ze sebe oklepali únavu, a když se vydali přes červenou čáru, dokázali vymyslet zajímavé akce, po nichž se musel mít domácí gólman na pozoru. A když hosté ubránili Maroszovo vyloučení, sám hráč potrestaný za sekání se svým kolegům revanšoval v podobě gólu, který vsítil v 34. minutě. Nicméně indiáni opět rychle odpověděli. O necelé dvě minuty totiž po Preisingerově nahrávce skóroval Stach.

Kaňák: Trefovali jsme tyčky, ale oklepeme se

„Celý zápas byl jen o tom, jestli dáme gól, nebo ne. Měli jsme takovou spoustu šancí! Jejich gólman Kacetl chytal výborně, to nelze upřít, ale my musíme vytvořené šance proměňovat. Zvlášť doma,“ uvědomuje si David Stach.

Ve třetí třetině si indiáni vynutili dva krátce po sobě jdoucí fauly hostujícího celku a získali početní výhodu o dva muže v poli, která mohla trvat až 109 sekund. Tu ale neproměnili. Jak Stach, tak Kaňák se shodli, že to byl rozhodující moment utkání. „Kdyby byla 11 sekund, ale tohle byly téměř dvě minuty,“ smutně pokyvují hlavou. Především David Stach měl na hokejce takřka jasný gól, avšak v poslední možný moment mu do střely vložil hůl Tomáš Rolinek. „Měl jsem prázdnou bránu a trefil jsem jediné místo, tu jeho hokejku, kudy gól nešlo dál. V sezoně už se mi to stalo snad potřetí. A to jsem před utkáním vyměnil hůl,“ uzavírá lakonicky.

A tak duel dospěl do prodloužení, které nemělo dlouhého trvání. Už po 52 sekundách jej totiž rozhodl svou druhou brankou Marosz, jenž dorazil vlastní střelu za Milčakova, jemuž z lapačky puk lehce vysekl důrazný Treille. „Neodehráli jsme zatím v sezoně vyloženě špatné utkání, ale nejsme efektivní v zakončení. Určitě jsme bodů mohli a měli mít víc,“ shodli se na závěr Stach s Kaňákem.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz