Indiáni předvedli mocný finiš a uvařili Piráty. Velká vzpruha, ví Hylák

Foto: Milan Podpera, hcskoda.cz

Plzeňský lídr jakoby v Tipsport extraligy plnil v posledních kolech roli Robina Hooda. Potřebným body rozdával a těm, kteří jich měli dostatek, je pilně odebíral. A tak si na plný bodový zisk v Plzni přišla Mladá Boleslav a na svém ledě si je pak vybojovaly Pardubice. Chomutov, také bojující o postupovou desítku, po dvou třetinách držel nadějný náskok 4:1, ale nakonec byl rád za jediný bod za prohru v nájezdech.

Plekanec Chance liga

„Nebyl to od nás úplně šťastný vstup do utkání. Hned asi po druhé střele jsem inkasoval gól, což gólmanovi úplně nepomůže. Potom jsme dostali ještě jeden smolný gól na konci první třetiny,“ komentuje start duelu gólman Alexandr Hylák, který se znovu postavil mezi plzeňské tyče. Piráti po dvaceti minutách díky trefám Humla a Smejkala vedli o dvě trefy. A ve druhé části přidali i třetí – to skóroval Flemming.

Indiáni našli odpověď v podobě branky mladíka Kantnera, ale na dostřel se nedostali, protože po další hrubé chybě v obraně svůj druhý gól v zápase vstřelil Huml. A Chomutov byl na koni, nad lídrem tabulky vedl 4:1 a sebevědomě si šel pro tři body.

„V kabině to bylo po druhé třetině celkem v klidu, nebylo to nic hrozného. Jen se změnila strategie. Popovídali jsme si o tom, my sami hráči jsme věděli, že zápas můžeme otočit,“ navazuje Milan Gulaš, kapitán modrobílých. A tak se také stalo. Škoda kontrovala hned po půlminutce díky Indrákovi, v 50. minutě skóroval Kracík a vyrovnání trefil Jones. „Třetí třetina byla skvělá, jsem za ní strašně rád. Hlavně jsme jim to vrátili, protože u nich jsme prohráli stejně, pak nikdo nechce prohrát třikrát za sebou, a za další je to velká vzpruha do dalších zápasů, protože nikdo boj o první místo nevzdal. A já doufám, že to zvládneme, protože začínat v play off doma je nesporná výhoda,“ shodují se Hylák s Gulašem. Vzpomínali tak na prosincové střetnutí a přestřelku na severu Čech, kde byl scénář přesně opačný.

I přes šance na obou stranách se rozhodovalo v nájezdech. Ty dospěly až do sedmé série a rozhodla je právě již citovaná dvojice. Hylák v rozhodující moment za svá záda puk nepustil a vychytal chomutovského kapitána Vondrku, kdežto Gulaš se trefil ve všech třech nájezdech. „První nájezd jsem zamýšlel něco jiného, chtěl jsem střílet doleva, ale asi věděl, že to mám rád, tak si to pokryl, takže jsem improvizoval a vyšlo mi to. O druhém jsem byl stoprocentně rozhodnutý o kličce do forhendu. U třetího jsem také věděl, ale čekal jsem do poslední chvíle, gólman také. Chtěl jsem potom trefit ten trojúhelníček, což se povedlo. Sice to nebylo úplně čistě, ale povedlo se to,“ vypráví spokojeně Gulaš.

Hylák: Nájezdy kluci nemohli zvládnout lépe

Hylák se po dlouhé pauze představil před domácím publikem, protože jednička týmu Svoboda dostal volno. A rozhodně nezklamal, ba právě naopak. „Jsem také moc rád za Sašu Hyláka, protože minule v Pardubicích chytal výborně a nyní to jenom potvrdil. Když se něco stane Mírovi Svobodovi, víme, že se můžeme spolehnout na Sašu,“ chválil zkušeného gólmana Gulaš.

„Snažím se roli dvojky plnit. Někdy to vyjde, někdy ne. Když se do brány dostanu, snažím se klukům co nejvíc pomoct. Oni také, když ví, že jdu chytat po delší době, snaží se mi pomáhat. Proti Chomutovu to bylo víceméně půl na půl, kluci zvládli třetí část skvěle, já jsem se to snažil maximálně pochytat. Za dva body jsem opravdu hrozně rád,“ uzavírá sám Hylák.

Sestřih utkání HC Škoda Plzeň – Piráti Chomutov

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz