Indián Eret po hattricku: Jsem na hraně sestavy, bojuju o místo

Foto: Jan Štěpánek, hcskoda.cz

Hokejisté Plzně zakončili přípravu vysokým vítězstvím v Klatovech, tamní druholigový tým smetli i díky hattricku Petra Ereta 11:1.

HokejkaSHOPvanoce

Indiáni neponechali nic náhodě a do zápasu vstoupili velice koncentrovaně, což jim vydrželo celých šedesát minut. „Před utkáním nás na to trenéři upozorňovali. Měli jsme dobrý začátek, nic jsme nepodcenili, takže se nám to povedlo,“ těší mladého útočníka.

V Kladně nehrál a v prvních dvou přípravných zápasech vyšel gólově i bodově naprázdno, o motivaci tak měl postaráno. Chtěl se ukázat v co nejlepším světle. „Koncentraci jsem udržel, protože bojuju o pozici v týmu, jsem na hraně sestavy,“ hlásí Petr Eret.

Duel v Klatovech mu vyšel skvěle. A tak jak narůstalo plzeňské vedení, rostl i jeho střelecký účet. Eret rozdělil své příspěvky rovnoměrně do všech třetin, blýskl se hattrickem. „Góly šly tak nějak samy, děkuju klukům za výborné přihrávky,“ chválí spoluhráče.

První a třetí gól vstřelil v přesilovce. „Nejdřív se to ke mně odrazilo a dorážel jsem, pak mi to Luboš Rob hodil na střed a dával jsem puk do prázdné brány,“ popisuje. A druhý gól? „Ten mi připravil Kuba Pour, z mezikruží jsem vystřelil z voleje,“ doplňuje.

„Děkuju klukům za výborné přihrávky.“

Utkání s partnerskými Klatovy bylo pro plzeňské hokejisty speciální. „Všichni tam máme spoustu kamarádů, byl to dobrý zážitek. Utkání bylo místy dokonce trochu vyhrocené, navíc padlo hodně branek, takže i pro fanoušky to podle mě bylo povedené.“

Ereta nejspíš nemine nějaký příspěvek do kasy. „Něco nejspíš padne, snad to bude jen něco malého,“ culí se. V Plzni panuje dobrá nálada, s přípravou mohou být rozhodně spokojeni, do Ligy mistrů jdou se čtyřmi výhrami v zádech při famózním skóre 26:6.

Výsledek přípravného utkání:

SHC KLATOVY – HC ŠKODA PLZEŇ 1:11 (0:4, 0:4, 1:3)

Branky a nahrávky: 45. Hanzlík (Slavík) – 1. Vráblík (Indrák), 7. Pour (Kolda, Moravčík), 11. Straka (Kodýtek), 16. Eret (Vráblík), 31. Indrák (Straka), 37. Moravčík (Rob), 38. Eret (Pour, Budík), 39. Houdek (Indrák, Čerešňák), 46. Němec (Čerešňák), 52. Kodýtek (Eberle, Straka), 55. Eret (Straka, Moravčík).
SHC Klatovy: Kolář (31. Hauser) – Slavík, Leština, Houfek, Šiller, Lokajíček, Štěpánek – Tulačka, Uhlík, D. Roubal, Matiášek, J. Roubal, Hanzlík, Reitspies, Procházka, Hasman, Princl, Malát, Slanina.
HC Škoda Plzeň: Frodl (31. Pavelka) – Moravčík, Kaňák, Budík, Vráblík, Houdek, Čerešňák – Straka, Kodýtek, Eberle – Rob, Kolda, Indrák – V. Němec, R. Vlach, Kantner – Pour, Eret.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz