Illéš, Hudeček, Kanko, teď Tomi. Poruba dál posiluje útok, ale přišla o Luku

Foto: Lukáš Bajgar, hcporuba.cz

Vedení Poruby, která se po devíti letech vrací na prvoligovou mapu, pokračuje ve skladbě kádru pro příští ročník 2018-19. K nováčkovi WSM Ligy míří další ofenzivní eso, po Petru Kankovi, Jakubu Illéšovi a Janu Hudečkovi posílil porubský útok Vojtěch Tomi. Klub o tom informuje na svém webu.

Plekanec Chance liga

Čtyřiadvacetiletý útočník má s WSM Ligou bohaté zkušenosti. V posledních čtyřech sezonách hostoval v Havířově, dřív krátce hrál i za Havlíčkův Brod. Celkem nasbíral 126 startů a 61 bodů za 29 branek a 32 nahrávek. Cizí mu rozhodně není ani nejvyšší tuzemská soutěž, v barvách mateřských Vítkovic nastoupil k rovné stovce utkání.

Tomi je už pátou posilou, ve WSM Lize sehrál 126 utkání

Tomi je pátou posilou, kterou klub před novou sezonou oznámil. V předchozích dnech to byla další ofenzivní esa Jakub Illéš, Jan Hudeček rovněž z Vítkovic a Petr Kanko, který naposledy hrál za Havířov a na kontě má dokonce desítku startů v zámořské NHL v barvách Los Angeles Kings. Do obrany pak přišel vsetínský Filip Dundáček.

Foto: hcporuba.cz

Příchod Vojtěcha Tomiho není jedinou změnou v rodícím se porubském kádru. V klubu se naopak loučí obránci Michael Janota s Lukášem Popelou a útočníci Jakub Gelnar s Vladimírem Lukou, který tak po oslavách postupu se Vsetínem, Frýdkem-Místkem i Porubou pokaždé skončil. Teď má namířeno do jednoho z klubů nejvyšší polské ligy.

Poruba se dohodla na spolupráci s Vítkovicemi a Zlínem

Poruba, která se na spolupráci dohodla s Vítkovicemi a nově také Zlínem, pokračuje v posílení kádru pro novou prvoligovou sezonu. "Hlavně musíme diskutovat, jak poskládat tým, aby se nenarušila dobrá parta, a zároveň mužstvo získalo víc na kvalitě," uvedl v nedávném rozhovoru na klubovém webu generální manažer Pavel Hinner.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz