Ikona pokračuje. Snajpr Sýkora prodloužil smlouvu s Dynamem

Foto: Jan Hrabal, hcdynamo.cz

17. května 2018, 13:11

Jan Šimek

375 branek a 257 asistencí v 851 utkáních, teď pardubická ikona Petr Sýkora svou parádní bilanci rozšíří a fanoušci Dynama si mohou oddechnout. Zkušený útočník se s vedením tamního klubu dohodl na nové smlouvě, která má tradičně délku trvání jeden rok. Na Sýkoru a spol. se tak v Pardubicích bude chodit také v nadcházejícím extraligovém ročníku.

HokejkaTV

„Petr to tak má nastavené, že hraje rok od roku, vždy si zhodnotí svůj zdravotní stav, ambice a rozhodne o svém dalším pokračování. Všichni v klubu máme radost, že opět bude oblékat náš dres,“ hlásí generální manažer Dynama Dušan Salfický.

Když působil v Česku, bylo to jedině v dresu Pardubic. „Je ikonou našeho klubu, řekl bych i legendou. Jsem rád, že jsme se domluvili a že pokračuje. Dokáže se připravit na novou sezonu a opět bude platným hráčem Pardubic,“ věří šéf tamní organizace.

Mladá krev pro Dynamo: Přichází útočník Jan Mandát »

Petr Sýkora poprvé nakoukl do nejvyšší tuzemské soutěže v ročníku 1996/1997, zahrál si také v NHL či ve Švýcarsku. Od té doby, co se vrátil z Davosu, působí na východě Čech už pátou sezonu v řadě. Momentálně se individuálně připravuje na šestou.

„Mám velikou radost, že jsme se opět domluvili, že i ze strany klubu panoval zájem o pokračování naší spolupráce. Loňská sezona byla povedenější, o to lépe se jednalo. Nyní se připravuji s kondičním trenérem, abych hrál co nejlépe. Všichni chceme navázat na minulý ročník a třeba to i dotáhnout o kousek dál,“ přeje si devětatřicetiletý kanonýr.

Pardubičtí dál pokračují ve skládání kádru pro novou sezonu. V Dynamu zůstává veterán Tomáš Rolinek, tradiční klub nedávno přivedl Jana Mandáta, který se do Čech vrací ze zámoří. Teď klaplo i prodloužení smlouvy s obávaným střelcem Petrem Sýkorou.

„U kluků, s nimiž se v těchto týdnech domlouváme na smlouvě, vidím chuť pokračovat. Musíme zvažovat aspekty jako věk nebo ekonomika, což se komunikuje hůře, ale je to součástí mé práce. Mám radost, že všichni hráči přistupují k těmto rozhovorům, že u nás chtějí hrát, to je cenné. Bavíme se o finančních možnostech Dynama s cílem se dohodnout, to se pak i mně lépe jedná. Jsem spokojený,“ pochvaluj si manažer Dušan Salfický. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz