Ikona Pardubic chystá velký návrat: Čeká mě hodně práce, přiznává

Foto: hcpce.cz

Zpátky do sedla! S tímto heslem jdou do nové sezony pardubičtí hokejisté a zpátky do sedla by rád i čtyřicetiletý matador Tomáš Rolinek, jenž nyní rehabilituje po operaci kyčle. Oblékne znovu dres Dynama? To ukáže až čas, ale vyhlášený dříč pro to jistě udělá všechno.

Aplikace Tipsport extraligy

„Jsem čtyři týdny po operaci kyčle a ještě nějaký čas budu chodit o berlích. Postupně je ale zahodím. Jsem na začátku, jde hlavně o to, abych v noze získal opět cit a sílu. Doufám, že operace dopadla dobře. To ale poznám, až nohu pořádně zatížím. Až začnu běhat nebo chodit na led, hned to budeme vědět,“ říká Tomáš Rolinek v rozhovoru pro web pardubického klubu.

„Od prvního dne jezdím na kole a cvičím. Ze začátku jsem měl motodlahu, která tu nohu rozhýbává. Kluci začali trénovat začátkem minulého týdne, to jsem tu ještě nebyl, protože není úplně jednoduché se s berlemi někam dostat. Ale teď už tady budu s klukama a budu je prudit,“ směje se. „Mám i svého fyzioterapeuta. Postupně se do toho dostávám,“ dodává.

„Ze strany Dynama cítím zájem, ale vše se odvíjí od mého zdraví a samozřejmě výkonnosti. Udělám vše pro to, abych nastoupil v pardubickém dresu.“

 

Kapitán mistrů světa z roku 2010 má za sebou podivný ročník. Po rozjezdu sezony se vytratil ze základní sestavy, po neshodách s trenérem Ladislavem Lubinou a bez podpory tehdejšího vedení se rozhodl v Pardubicích skončit.

Uplynulou sezonu pak dohrál ve druholigovém Vrchlabí, kde sehrál deset utkání s bilancí sedmi vstřelených branek a stejného počtu asistencí. Před koncem přestupového období Dynamo se starým mazákem obnovilo spolupráci a nakonec z toho byla úspěšná záchrana.

Foto: hcpce.cz

Teď se Rolinek snaží dostat zpátky. K návratu ho určitě motivuje i nová vize pardubického klubu, který převzal nový majitel – zámožný podnikatel Petr Dědek. Zájem o služby východočeského patriota má i Dynamo.

„Sleduji to, vím o všem, co se v klubu stalo. Za ty změny jsem rád. Nejdůležitější je, že proběhla změna majitele. To je pro klub to nejpodstatnější. Prognózy ale dávat nechci. Tohle vždycky ukáže až čas,“ má jasno.

„Čeká mě spousta práce. Hlavně co se týká nabírání kondice, abych se cítil dobře po fyzické stránce. Ze strany Dynama cítím zájem, ale vše se odvíjí od mého zdraví a samozřejmě výkonnosti. Pokud tyhle dvě věci klapnou a budu moct hrát profesionální hokej, určitě se vrátím. Udělám vše pro to, abych nastoupil v pardubickém dresu,“ vzkazuje na webu Dynama.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz