Ikona Dynama se loučí! Kanonýr Sýkora končí kariéru, v klubu ale zůstává

Foto: Jan Jedlička, hcdynamo.cz

V Tipsport extralize nasbíral téměř 900 startů a nasázel 385 gólů, teď je jasné, že další už nepřidá. Kanonýr Petr Sýkora odchází z vrcholového hokeje a končí mimořádnou kariéru, u hokeje ale zůstává. V pardubickém Dynamu se bude věnovat mládeži.

HokejkaTV

Odchod z vrcholové scény zvažoval Sýkora delší dobu. V minulé sezoně nejprve prožil s Dynamem nevídané trápení, závěr ročníku byl ovšem povedený. hokejové Pardubice zvládly bitvy o záchranu a v Tipsport extralize zůstanou i nadále. Sýkora k tomu v baráži vydatně přispěl, v deseti zápasech zaznamenal stejný počet bodů.

Mladší bratr dvojnásobného mistra světa Michala Sýkory následně hodně přemýšlel o tom, jestli ještě zůstane mezi extraligovými mantinely, nakonec se rozhodl skončit. „Petr Sýkora je jednou z nejvýraznějších postav novodobé historie pardubického hokeje. Jeho kariéra i bilance je úctyhodná, navíc nikdy nehrál v extralize za jiný klub. Beru ho jako velkého patriota a jsem moc rád, že i po skončení profesionální kariéry chce pomáhat u mládeže vychovávat své následovníky,“ řekl klubovému webu generální ředitel Martin Sýkora.

Budoucnost nejlepšího extraligového střelce dlouho nebyla jasná. „V týdnu jsme se s Petrem sešli a sdělil nám své rozhodnutí. Máme velkou radost, že nadále chce pracovat pro pardubický hokej a pomáhat naší mládeži. Jsme připraveni využít jeho osobnost a výjimečné hokejové dovednosti ve výchově našich nadějí,“ zmínil šéf Dynama.

Petr Sýkora míří do sportovního důchodu jako jedna z největších ikon historie pardubického Dynama. Většinu kariéry strávil v mateřském klubu. V nejvyšší soutěži nastoupil k 897 utkáním (i s baráží hrál za Dynamo v 919 kláních), nasázel luxusních 385 branek a přidal 268 asistencí. V extralize se poprvé představil už jako sedmnáctiletý, soutěž hrál celkem úctyhodných 18 sezon.

Foto: Jan Jedlička, hcdynamo.cz

Střelecky neskutečně vybavený útočník s vynikající stabilitou na bruslích a tahem na branku vynikal už v juniorském věku. Účastník MS dvacetiletých 1998 byl rok předtím draftován Detroitem, ovšem NHL si zahrál v sezoně 1988-99 za Nashville. U Predátorů tehdy stihl dvě soutěžní utkání a pobyt na farmě, načež následoval návrat do Pardubic. Další zámořskou kapitolu otevřel Sýkora v úvodu ročníku 2005-06, tehdy sehrál 10 zápasů za Washington s bilancí dvou gólů a dvou nahrávek.

Kotvy zvedl znovu až v létě 2008 a s výjimkou jedné sezony hrál až do jara 2013 za švýcarský Davos. Sýkora se prosadil také do reprezentace, účastník světového šampionátu 2007 nastřádal v národním mužstvu 39 startů a devět branek. Nyní parádní kariéru končí, pro čtyřicetiletého pardubického rodáka nastává nová životní etapa. „Cítil jsem, že přišel správný čas uzavřít jednu hokejovou kapitolu. Chtěl bych poděkovat klubu za trvalou důvěru a fanouškům za podporu. Těším se na novou práci pro Dynamo, budu se snažit být maximálně nápomocen východě našich nadějí,“ uvedl Sýkora.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz