Ihnačák fauloval, zápas si nezahraje. Pokuta pro Havelku za filmování

Foto: Jan Jedlička, hcdynamo.cz

Předseda Disciplinární komise TELH Viktor Ujčík se ve zkráceném řízení zabýval přestupky Briana Ihnačáka a Martina Havelky. Pardubický útočník dostal trest na jeden zápas za faul, jehož se dopustil v páteční bitvě s Oceláři. Havelka zaplatí pokutu za filmování.

HokejkaTV

Brian Ihnačák bude pykat za nedovolený zákrok z pátečního utkání s Třincem. Útočník Dynama se dopustil faulu kolenem na Poláka Arona Chmielewskiho, za což mu rozhodčí udělili trest na 5 minut a do konce zápasu. Nyní přidal další postih i Ujčík.

„Po zhlédnutí videozáznamu šéf komise shledal, že hráč nezasáhl v souboji protihráče tělem, nýbrž kolenem, a to nad levým kolenním kloubem. Byť se v poslední chvíli snažil následky zákroky nadlehčením vlastní nohy minimalizovat, naplnil tak důvody pro uložení většího trestu a následného disciplinárního řízení," uvádí zdůvodnění, které hokej.cz poskytl tiskový mluvčí Zdeněk Zikmund.

Ihnačák od disciplinární komise obdržel nepodmíněný trest zákazu startu v jednom soutěžním utkání, pardubický útočník tedy bude chybět v dnešním duelu proti Olomouci. Za faul kolenem navíc musí zaplatit pokutu ve výši 10 procent základní měsíční mzdy. „Při stanovení výše trestu předseda komise přihlédl k tomu, že se hráč snažil dopady zákroku minimalizovat a že protihráč neutrpěl v důsledku střetu zranění," dodává vyjádření v tiskové zprávě.

Za prohřešek zaplatí také Martin Havelka, který se v pátečním utkání proti Liberci dopustil filmování. Což na tiskové konferenci po zápase kritizoval hostující kouč Filip Pešán. „Za mě osobně je velkou kaňkou zápasu chování hráčů, jako je Havelka, který celý zápas prosí rozhodčího o fauly. Třikrát mu bohužel bylo vyslyšeno, a pak se ještě vysmívá naší střídačce. Myslím si, že je to nerespekt vůči soupeři, rozhodčím a celé lize obecně." řekl liberecký trenér.

„Po prostudování videozáznamu předseda disciplinární komise dospěl k závěru, že hráč zneužil předchozího přistrčení ze strany protihráče Tomáše Filippiho, aby jeho důsledky teatrálním způsobem zvýraznil a ovlivnil tak úsudek rozhodčích," zmiňuje tisková zpráva. Havelka byl potrestán finanční pokutou ve výši 10 procent základní měsíční odměny za Nafilmovaný pád nebo přehrávání.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz