I přes dobrý výkon Vlka generálka nevyšla. Sedmnáctka prohrála s Finskem 0:3

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

28. října 2016, 14:47

Marek Hedbávný

V generálce na prestižní turnaj World Under-17 Hockey Challenge se zaskvěl gólman Tomáš Vlk. Výborný výkon podal i jeho protějšek Justus Annonen, který ze 33 střel neinkasoval ani jednou, a dovedl tak Finsko k vítězství 3:0. Třetí trefa Seveřanů padla při hře bez brankáře.

HokejkaTV

» Sedmnáctka odletěla do Kanady, na neoficiálním MS sází na super partu

„Bylo to vyrovnané utkání, které rozhodly přesilovky pět na tři. Zatímco Finové ji využili ke vstřelení první branky, my jsme tuto možnost promarnili. Nejlepšími hráči obou týmů byli spravedlivě vyhlášeni oba brankáři,“ zhodnotil čtvrteční utkání Petr Haken, trenér národního týmu do sedmnácti let.

Zápasem s Finskem skončila přípravná fáze na prestižní turnaj World Under-17 Hockey Challenge. Jedná se o neoficiální mistrovství světa v této věkové kategorii.

Turnaj se odehrává v Ontariu ve městě Sault Ste. Marie. Češi nejprve změří síly se Spojenými státy americkými (v pondělí od 1:30 SEČ) a poté s dvěma kanadskými výběry. „Obsazení je dost kvalitní. Síla tohoto ročníku je ale v tom, že je to dobrá parta kluků. A na tohle chceme sázet,“ hlásí Haken.

Generálka s Finskem navíc potvrdila, že se Češi mohou spolehnout na výbornou formu brankářů. Kromě Tomáše Vlka je v nominaci také Lukáš Dostál, který v šestnácti letech pomalu nakukuje do seniorského hokeje.

Výsledek přípravného utkání na World Hockey Challenge v Kanadě:

ČESKO – FINSKO 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Branky: 36. Nordgren, 48. Moilanen, 60. Hirvonen.

Sestava České republiky: Vlk (Dostál) - Zábranský "C", Dajčar, Bernáth, Dluhoš, Malík, Kowalczyk, Klejna - Gajarský, Lauko, Koblížek - Kvasnica, Střondala, Plášek - Pavel, Arnošt, Kropáček - Blümel, Řehák, Šik - Pekař.

„Bylo to vyrovnané utkání, které rozhodly přesilovky pět na tři."

Nominace

Brankáři:
Lukáš Dostál (Kometa Brno), Tomáš Vlk (Pardubice)

Obránci:
Filip Bernáth, František Klejna (oba Karlovy Vary), Tomáš Dajčar (Olomouc), Zack Malík (Vítkovice), Daniel Kowalczyk, Jan Dluhoš (oba Zlín), Libor Zábranský (Kometa Brno)

Útočníci:
Matěj Blümel (Pardubice), Adam Gajarský, Karel Plášek, Vojtěch Střondala (všichni Kometa Brno), Michal Kvasnica (Třinec), Dominik Arnošt, Vojtěch Kropáček, Ondřej Pavel (všichni Sparta Praha), Tomáš Koblížek, Jakub Lauko (oba Chomutov), Otakar Šik (Karlovy Vary), František Řehák (Rapperswil, Švýcarsko), Matěj Pekař (Oakland, USA)

Realizační tým:

Manažer týmu: Mgr. Radek Ťoupal
Hlavní trenér: Petr Haken
Asistenti trenéra: René Mucha a Václav Eismann
Trenér brankářů: Václav Fürbacher
Video trenér: Jan Zachrla
Hospodář: Zdeněk Vojtěchovský
Lékař: MUDr. Jaroslav Budín

Fotografie ze zákulisí české kabiny.

Fotografie ze zákulisí české kabiny.

Zápasový program

Pondělí 31. října:
01:30 USA "17" – Česko "17" (Essar Center)
18:00 Kanada (černí) "17" – Česko "17" (Essar Center)

Úterý 1. listopadu:
18:00 Kanada (bílí) "17" – Česko "17" (Essar Center)

Čtvrtek 3. listopadu – sobota 5. listopadu:
Zápasy o umístění

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz