I Plekanec se umí rozčílit! Legenda shodila rukavice a pobila se s Šidlíkem

Takhle Tomáše Plekance neznáme! Flegmatický brněnský útočník se dvě vteřiny před koncem prodloužení proti Vítkovicím popral s domácím obráncem Petrem Šidlíkem.

HokejkaSHOPvanoce

Oba hokejisté za bitku dostali osobní desetiminutové tresty. Pokud by se udílely body jako v boxu, z šarvátky by jako vítěz vyšel Šidlík, který Plekancovi přes hlavu přetáhl dres ↓

Plekanec kvůli trestu nemohl jet následné samostatné nájezdy – Kometa v nich neuspěla, a z Ostravy tak veze pouze bod.

„Je to pan hráč a nájezdy umí, takže pro nás bylo lepší, že nejel,“ přiznává vítkovický obránce Jan Výtisk. „Nevím, jestli nad tím Šídlo přemýšlel, myslím, že ne. Nějak se to tam semlelo. Dali si férovku jeden na jednoho,“ dodává obětavý bek.

Jak došlo k bitce? „Ležel jsem na ledě a někdo mě tam bouchl zeshora do hlavy a tak nějak se to tam mlelo, to se stává,“ pokyvuje Tomáš Plekanec. Vidět zkušeného centra v pěstní výměně, to se často nevidí.

Hvězda Komety ale ukázala, že se nebojí. „Já se moc neperu, to jsou spíš takové šarvátky. V Americe se mi to stalo možná jednou, dvakrát, ale to je hokej. Jsou tam emoce, je to normální,“ přiznává někdejší ikona kanadského Montrealu.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz