Hyka má ve Vegas novou smlouvu, finalistovi NHL se upsal na další rok

Foto: nhl.com

Reprezentační útočník Tomáš Hyka si v uplynulé sezoně splnil velký sen, když si zahrál v zámořské NHL. V dalším ročníku může k dosavadním deseti startům v nejlepší lize na světě přidat další. Finalista Stanley Cupu z Vegas si pojistil jeho služby, Hyka podepsal novou roční dvoucestnou smlouvu.

Nový fanshop

Výborný bruslař se do zámoří přesunul z Mladé Boleslavi, v červnu se stal třetím hokejistou, s nímž Golden Knights před svou premiérovou sezonou v NHL podepsali kontrakt. V přípravě se mu dařilo, vstřelil historicky první gól svého klubu, ale navzdory dobrým výkonům začal ročník na farmě v nižší AHL, kde hájil barvy Chicago Wolves.

V NHL zapsal 10 startů, na farmě měl skoro bod na zápas

Debutu v NHL se dočkal až v únoru, během měsíce pak v prvním týmu odehrál deset zápasů, v nichž zaznamenal tři body za jeden gól a dvě asistence. Jinak hrál na farmě, kde se mu dařilo. Za 53 utkání nasbíral 49 bodů za 15 branek a 34 nahrávek a řekl si o pozvánku na MS. V Dánsku patřil s šesti body k nejproduktivnějším hráčům týmu.

"Myslím, že sezona nebyla špatná. Sice jsem měl pár zranění, ale dostal jsem šanci nahoře. To bylo super. Dal jsem góla, bylo pár nahrávek. V AHL jsem měl v průměru skoro bod na zápas a dá se říct, že jsem tam byl jedním ze stavebních kamenů týmu," pokyvoval před šampionátem Tomáš Hyka, který ukázal, že mu zámořský hokej sluší.

Foto: Aleš Krecl, ČSLH

Zápasy za Vegas si užíval, nováček NHL od začátku sezony předvádí fantastické výkony, které ho katapultovaly až do finále Stanley Cupu. "Euforie je tam obrovská. Je to neskutečné, nejde to ani popsat, atmosféra se musí zažít. Všichni hráči NHL, co to tam poznali, říkali, že kulisa v hale je jednoznačně nejlepší v celé lize," líčil nadšeně.

Za tým z města kasín a zábavy může už v nejbližší sezoně přidat další starty. Pětadvacetiletý hokejista, který hokejově vyrůstal v rodné Mladé Boleslavi, se stejně jako loni s vedením Golden Knights dohodl na ročním dvoucestném kontraktu. V NHL bude jeho plat činit 650 tisíc dolarů za rok, v nižší AHL bude pobírat 250 tisíc dolarů.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz