Hvězdný večer juniora Süsse v CHL. Vystřílel si hattrickem extraligu?

Foto: Ivo Dostál, hc-kometa.cz

Ligu mistrů v úterý rozzářilo představení mladíka, který nemá v domácí seniorské soutěži ani jeden start. Osmnáctiletý Jan Süss vstřelil za Kometu na ledě finského Jyväskylä hattrick!

Nový fanshop

Jeho největším úspěchem byl dosud mistrovský titul ve starším dorostu, který s Kometou vybojoval na jaře 2016. Letos stabilně hraje za juniorku, deset bodů (4+6) v šestnácti zápasech není ničím oslnivým. Ale jakmile dostane šanci v A-týmu, daří se mu neskutečně.

Trenér Libor Zábranský letos povolal útočníka ročníku 1999 ke třem zápasům Ligy mistrů, přičemž v Zugu neodehrál ani minutu. Bilance ze zbylých dvou utkání? Čtyři góly! Jeden dal Švýcarům na domácí půdě, tři teď přidal na severu Evropy v prvním utkání čtvrtfinálové série.

„Pan trenér Zachrla z juniorky mi v neděli psal, že mám jít v pondělí s A-týmem na trénink. Tam mi řekli, že pojedu,“ vysvětluje v rozhovoru na klubovém webu. Kometa se do Finska vydala až v den zápasu, paradoxně do něj ale vstoupila mnohem líp než domácí tým. „Cesta byla sice dlouhá, ale dobře jsme se rozcvičili. Museli jsme být hodně v pohybu, abychom s nimi udrželi krok. Myslím, že se nám to povedlo,“ říká Süss.

Podívejte se na sestřih utkání Komety ve finském Jyväskylä:

Jeho chvilky přišly hned v úvodních střídáních. Šestá minuta – první gól. Osmá minuta – druhý. A když Finové vyrovnali, v závěru druhé části přidal třetí. Všechny z bekhendu! Hodně mu pomohl chybující brankář Olkinuora, ale na to už se historie ptát nebude.

„Měl jsem pocit obrovského štěstí, protože dát hattrick za áčko, to se nestává každý den. Jsem za to hrozně rád a moc jsem si to užil,“ hlásí Süss nadšeně. Hned věděl, kam založí památeční puk ze svého parádního večera. „Určitě si ho dám na vitrínu, kde mám ještě některé cenné věci například z doby, kdy jsem hrál ještě za přípravku,“ odpovídá.

Hattrick je cennější o to, že v zápase moc času nedostal – odehrál jen necelých devět minut. I tak stihl Kometě vystřílet remízu, která znamená do domácí odvety hodně solidní pozici. „Jsme za stav 3:3 rádi, i když by nás trochu mohlo mrzet, že jsme neudrželi vedení 3:2. Nicméně jet domů s remízou je dobré. V Brně nám pomůžou fanoušci a i díky nim můžeme zvítězit,“ věří.

Jan Süss není ani zdaleka jediným mladíkem z širšího kádru, kterého v Lize mistrů Zábranský nasazuje. „Jediný rozdíl je v tom, že musím být stále v pohybu, hodně bruslit, hrát jednoduše, nahazovat puky a jít si za tím. Hlavní je pohyb,“ srovnává seniorský hokej s tím juniorským.

Ovšem na rozdíl třeba od Adama Gajarského, Karla Pláška či brankáře Pavla Jekela ještě nenakoukl do Tipsport extraligy ani na minutu. Přesvědčil teď trenéry, aby mu tu šanci už dali?

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz