Hvězdné posily pro Prostějov! Jestřábi získali Nouzu a Divíška

Foto: Pavel Kacerovský, hcmotor.cz

Prvoligový Prostějov dotáhl příchody dvou zkušených útočníků: z Českých Budějovic získal Tomáše Nouzu a ze sestupujícího Mostu Tomáše Divíška.

Nový fanshop

Nouza patřil v předešlých třech ročnících k oporám a zároveň k nejproduktivnějším hokejistům Motoru. „Je jedním z nejlepších hráčů, který loni v první lize byl. Hodně si od něj slibujeme a věříme v jeho bodový přínos pro mančaft," netajil se pro lhkjestrabi.cz sportovní manažer Jestřábů Jiří Vykoukal. „Zároveň věříme, že bude v kritických situacích rozdílovým hráčem."

Čtyřiatřicetiletý útočník dal v 56 zápasech minulé sezony 22 gólů a na dalších 23 brankách se podílel asistencí. Pro příští ročník ale České Budějovice s Nouzou nepočítají, a tak se obávaný kanonýr poprvé v kariéře vydává na Moravu. 

Nouza je ikonou druhé nejvyšší soutěže. Kromě angažmá v Motoru válel také v Mladé Boleslavi a v rodném Písku.

„Věříme, že Tomáš Nouza bude v kritických situacích rozdílovým hráčem."

Zatímco Nouza září na křídle, Divíšek je typický centr. „Hráč jeho kvalit a zkušeností nám v loňské sezoně chyběl," citují Vykoukala klubové stránky. „Pevně věříme, že pro náš tým bude velkou posilou a především přínosem v přesilových hrách."

Sedmatřicetiletý forvard se zkušenostmi z NHL byl v minulé sezoně lídrem mateřského Mostu. Ač byl velmi produktivní a v základní části získal 43 bodů (15+28), sestupu Severočechů nezabránil.

Někdejší reprezentant však ve WSM Lize zůstává. Po Kometě Brno si vyzkouší působení ve druhém moravském klubu.

Aktuální kádr LHK Jestřábi Prostějov

Brankáři: Jakub Neužil, Dominik Groh.

Obránci: Marek Drtina, Aleš Holík, Daniel Kolář.

Útočníci: Tomáš Nouza, Tomáš Divíšek, Matouš Venkrbec, Lukáš Luňák, Jan Rudovský, David Dvořáček, Ondřej Fiala, Jiří Hozák, Matěj Zabloudil, Milan Švarc.

Tomáš Divíšek.

Tomáš Divíšek. | Foto: Facebook HC Most

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz