Hvězda třetí bitvy? Ondřej Kovařčík! Bál jsem se, že mě nevyberou, směje se

Foto: hcocelari.cz

2. dubna 2018, 21:35

Daniel Ježek

Oceláři pokračují v semifinálové krasojízdě. Hráči s drakem na hrudi opanovali také třetí semifinálový duel s Hradcem Králové, na domácím ledě Slezané zvítězili 5:1. Třineckým tak k postupu do finále stačí udělat poslední krok, Mountfield se naopak dostal na hranu vyřazení. Oceláře za třetí výhrou táhla čtvrtá formace, která v play off prokazuje neskutečnou výkonnost.

Jágr Chance liga

Lepší začátek si Oceláři přát nemohli. Hradečtí se zřejmě ještě nedokázali vzpamatovat z přesunu na východ republiky a již v šesté minutě prohrávali o tři branky. První dvě trefy Třince měli na starosti bratři Kovařčíkové. Nejprve se trefil mladší Michal, o tři minuty později na 2:0 zvyšoval Ondřej. Aby toho nebylo málo, pátá branka Ocelářů padla z hole Davida Ciencialy, třetího člena útoku a nejproduktivnějšího hráče play off.

„Už před zápasem jsem si říkal, že když se nám to dvakrát povedlo v Hradci, proč ne doma. Nevím ale, čím by to mohlo být. Někdy prostě hned na začátku branka padne, pro nás to je jenom dobře. Když jsme v Pardubicích dostali první gól my, pak máte v hlavách, že musíte dotahovat. Není to nic jednoduchého,“ říká Ondřej Kovařčík, hvězda třetího semifinálového duelu.

Začátek zápasu vám vyšel famózně, takhle jste to plánovali?
Do zápasu jsme chtěli nastoupit aktivně a nečekat na ně. To nám vyšlo, dali jsme tři rychlé branky, pak se každému hraje lépe, když má v zádech takový náskok. Myslím si, že oni začali být nervózní. Prohrávat 0:3 na ledě soupeře, to se velice těžko otáčí. Ještě ale není nic hotového.

Konečně vás vyhlásili hráčem zápasu.
Říkal jsem si, že už by to snad mohlo přijít. Výborně zahrál také Milan Doudera, tři asistence na obránce jsou úctyhodné. Trochu jsem pochyboval, že to získá on, nakonec vybrali mě. Nijak extra jsem to ale nebral. Já jsem hlavně rád, že jsme zvítězili a můžeme se porvat o postup.

Milan Doudera: Celý tým hrál skvěle. Já jen trochu vylétl

Nepřekvapilo vás, že jste znovu Hradci dali rychlý gól?
Už před zápasem jsem si říkal, že když se nám to dvakrát povedlo v Hradci, proč ne doma. Nevím ale, čím by to mohlo být. Někdy prostě hned na začátku branka padne, pro nás to je jenom dobře. Když jsme v Pardubicích dostali první gól my, pak máte v hlavách, že musíte dotahovat. Není to nic jednoduchého.

Trefil se i brácha Michal, spadlo to z něj?
On před zápasem říkal, že už by to mohlo přijít. Nakonec mu to opravdu vyšlo, jsem za něho neskutečně rád.

Vaše lajna si zatím drží vysokou výkonnost, co na to říkáte?
Ani pořádně nevím, co bych k tomu měl říct. Zatím nám všechno vychází, hrajeme super, za to jsme strašně rádi. Snad to vydrží co nejdéle.

Vítězná trefa Ondřeje Kovařčíka

Jak těžké bude třetí vítězství potvrdit?
Poslední krok bývá nejtěžší, to je jasné. Pokud ale budeme hrát stejně jako doposud, věřím, že bychom to mohli zvládnout a sérii ukončit. Určitě budeme chtít dát první gól, pokud se to ale nepovede, tak se nijak nesložíme a budeme se snažit zápas otočit.

Jak důležité bylo Hradec ani v třetí třetině nepustit do větších šancí?
V kabině jsme si říkali, že jim nesmíme dovolit nic, na čem by se mohli chytit. Nechtěli jsme je nechat vyhrát třetinu, to by jim hodně pomohlo do čtvrtého zápasu. Jsme hodně rádi, že se nám povedlo udržet stav 5:1 a nedostali jsme další branku. K ničemu jsme je ani nepustili.

Sestřih utkání HC Oceláři Třinec – Mountfield HK

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz