Hvězda na tréninku! Karlovarským juniorům radil Martin Frk

Foto: Daniel Kubelka, hokejkv.cz

Parádní návštěvu měli ve čtvrtek na tréninku junioři Karlových Varů. Zabruslit si s nimi totiž šel Martin Frk – odchovanec Energie, který se z klubu vydal do světa před osmi lety a teď už má v nohách první kompletní sezonu v NHL.

Plekanec Chance liga

Když se Martin Frk proháněl po ledě v karlovarském dresu naposledy, v lázeňském městě sotva otevřeli novou arénu. Mezitím si prošel kanadskou i americkou juniorkou, až snad konečně prorazil do nejlepší soutěže světa. V 68 zápasech uplynulé sezony nasbíral v Detroitu 25 bodů.

A kdo z českých mládežníků teď může říct, že mu na tréninku radil hráč takového kalibru? „Jsou v juniorce, tak už asi trošku ví, co a jak. Ale když se mě pan Eismann zeptal, jestli bych jim něco řekl, tak jsem s tím neměl problém. Rád poradím,“ přiznává Frk v rozhovoru pro klubový YouTube kanál.

Foto: Daniel Kubelka, hokejkv.cz

Přestože se sám zdaleka ještě neřadí mezi matadory, vedle sebe měl hráče přinejmenším o sedm let mladší. „Berete si informace od hráčů, kteří hrají za chlapy, což pro mě taky bylo vždycky dobré. Když jsem s nimi byl i na ledě, tak se za tu chvilku dalo hodně naučit,“ vzpomíná na svá léta v dorostu a juniorce.

Jestli byli jeho aktuální tréninkoví parťáci na něco zvědaví, pak šlo asi o střelu. Čtyřiadvacetiletý útočník patří v NHL k hráčům k nejtvrdší ranou a brankáři z něj mají oprávněný respekt.

„Byl jsem párkrát na ledě, takže mi to ještě lítá docela kolem brány. Asi můžou být rádi, že jsem je moc netrefoval. Nesnažil jsem se, abych je zbytečně trefil,“ reaguje Martin Frk.

„Snažil jsem se ho hlídat, vždycky si proti němu třeba víc povyjet, ale on to sledoval a pak většinou nestřílel, ale nahrával. Naštěstí mě trefil asi jenom do betonu a jednou do lapačky nebo vyrážečky, takže to bylo v pohodě. Ale myslím, že kdyby mě blbě trefil, tak to určitě nějaký ten týden budu rozdýchávat,“ přiznává s úsměvem brankář Jakub Kašpar.

Jeho cíl byl ve čtvrtek jasný. „S ostatními gólmany jsme si dělali srandu, abychom se tady po tréninku ještě v pohodě sešli,“ směje se.

Foto: Daniel Kubelka, hokejkv.cz

Foto: Daniel Kubelka, hokejkv.cz

Foto: Daniel Kubelka, hokejkv.cz

Foto: Daniel Kubelka, hokejkv.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz