Hvězda do Kladna: z KHL přichází mistr světa Kurjanov! Navíc se vrací Hořava

Foto: http://ugra-hc.ru

Prvoligové Kladno získalo do konce sezony dva zkušené útočníky: z KHL zlákalo někdejšího ruského reprezentanta Antona Kurjanova (na fotce) a z Litvínova přichází odchovanec Miloslav Hořava.

Plekanec Chance liga

Kurjanov se zařadí k největším osobnostem WSM Ligy. Čtyřiatřicetiletý útočník odehrál v ruské nejvyšší soutěži přes 700 utkání. Jeho maximem je 46 bodů ze základní části 2006/2007. Většinu kariéry strávil v Omsku, se kterým v roce 2004 vyhrál titul. 

V roce 2009 získal s ruskou reprezentací zlatou medaili na mistrovství světa – v devíti zápasech se blýskl třemi góly a třemi asistencemi.

Drobný útočník hrál poslední dva roky za Chanty-Mansijsk. Teď má pomoci Kladnu do extraligy. „S Antonem jsem nastupoval tři roky v Omsku a hrál tam s ním i Jarda Jágr. Vím, co je to za hráče a zároveň ho znám jako člověka," vysvětlil pro rytirikladno.cz asistent trenéra Pavel Patera.

„Jsem přesvědčený, že nám Anton v rozhodující fázi sezony hodně pomůže."

Kurjanov letos naskočil do 18 zápasů KHL (0+4). „Poslední měsíc nehrál, takže mu dáme trochu času, proto s ním ve středu do sestavy ještě nepočítáme. Jsem přesvědčený, že v rozhodující fázi sezony nám hodně pomůže jak při hře pět na pět, tak v přesilovkách.“

Další zkušenou posilou pro kladenský útok je Miloslav Hořava mladší, který zahájil sezonu v Litvínově (14 utkání, 0+0). „Sledujeme hráčský trh a viděli jsme, že Miloš neměl odpovídající herní vytížení. Zkontaktovali jsme proto vedení Litvínova, aby nám Miloše pustilo, což se povedlo," citují Pateru klubové stránky.

Hořava hrál za Rytíře naposledy v sezoně 2014/2015 – v 57 zápasech měl bilanci 26+18. „Vidíme v něm střelce a těch není nikdy dost. Navíc je to vynikající bruslař," říká Patera.

Pětatřicetiletý forvard se v jednom klubu setká se svým otcem – Miloslav Hořava starší je totiž hlavním trenérem Rytířů. Na soupisce je navíc ještě jeho mladší bratr Petr.

Kádr Rytířů Kladno

Brankáři: Lukáš Cikánek, Miroslav Kopřiva, David Stahl, Jiří Švihálek.

Obránci: Jurij Repe, Petr Štindl, Petr Hořava, Matyáš Zelingr, Martin Kehar, David Štich, Martin Lenďák, František Matula, Václav Veber, Dominik Havelka.

Útočníci: Jan Kloz, Adam Kubík, David Tůma, Jakub Strnad, Patrik Machač, Matěj Pekr, Ladislav Zikmund, Tomáš Kaut, Anton Kurjanov, Miloslav Hořava, Roman Přikryl, Tomáš Redlich, Daniel Kružík, Linus Svedlund, Tomáš Vildumetz, Štěpán Bláha, Krešimir Schildhabel, Petr Patyk, Vincent Keszi.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz