Hvězda do druhé ligy! Jan Hlaváč posílil Vrchlabí

Foto: Jan Beneš / HC Sparta Praha

2. února 2018, 18:04

Marek Hedbávný

Velké věci se dějí v první lize, ale také o patro níž. Vrchlabí totiž získalo bývalého útočníka NHL Jana Hlaváče. K druholigovému týmu by se měl připojit v příštích dnech.

Nový fanshop

Jednačtyřicetiletý Hlaváč v této sezoně dosud nikde nepůsobil. Stejně jako v předešlých třech ročnících se z Ameriky do Čech vrací až před play off.

Tentokrát ne do Sparty nebo do Kladna, ale do Vrchlabí, které hraje druholigovou skupinu Západ. Krkonošský klub je momentálně třetí v tabulce. 

Za Vrchlabí by měl poprvé nastoupit 17. února v derby s Trutnovem. Počítá se s ním do útoku vedle Tomáše Šťastného a už 46letého Martina Filipa.

„O tom, že by za nás naskočil, jsme uvažovali už v loňské sezoně. Nakonec ale o jeho služby projevila zájem Sparta," říká na klubovém webu sportovní manažer Jiří Jakubec. „Letos Honza uvažoval o Kladnu, protože je jeho hráčem. Tato varianta ale padla s příchodem Jaromíra Jágra."

„Honza uvažoval o Kladnu, tato varianta ale padla s příchodem Jaromíra Jágra."

Dvojnásobný mistr světa se proto upsal Vrchlabí, kde je trenérem jeho bratr Petr. „Tím, že bude bydlet přímo tady ve Vrchlabí, tak s námi bude absolvovat plnohodnotný program. A to je pro nás úplně super," těší Jakubce.

Bude Vrchlabí s hvězdnou posilou usilovat i o postup do WSM Ligy? „Samozřejmě jeden hráč výsledky neudělá, ale myslím a doufám, že nám výborně zapadne do skládačky našeho týmu," dodal Jakubec pro hcvrchlabi.cz.

Foto: hcsparta.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz