Hudáček se vzepřel kouči! Chtěl jsem být vtipný, hájí se po kritice

Foto: hockeyslovakia.sk

20. května 13:00

Adam Bagar

(KOŠICE, od našeho zpravodaje) Slováci po výhře Američanů nad Němci koušou zklamání, už pošesté v řadě se čtvrtfinálové boje odehrají bez nich. Hodně se však u sousedů mluví také o libereckém útočníkovi Liboru Hudáčkovi, respektive jeho nešťastném vyjádření po sobotním zápase s Brity.

HokejkaTV

Slovenští hokejisté vyhráli jasně 7:1 a v tu chvíli se ještě udrželi ve hře o vysněný postup do čtvrtfinále. Kanadský kouč Craig Ramsay však s výkonem svých svěřenců spokojený rozhodně nebyl. Neplnili podle něj taktické pokyny, nechali se unést. Jeli si zkrátka svoje.

„Trenér Ramsay byl nervózní, že nehrajeme to, co od nás požaduje. Ale jsme Evropané. Slováci. Hráli jsme to, co jsme chtěli my. Vypadalo to jinak, než si on představoval, ale potěšili jsme naše fanoušky,“ řekl novinářům po zápase hokejista Bílých Tygrů Libor Hudáček.

„Trenér Ramsay byl nervózní, že nehrajeme to, co od nás požaduje. Ale jsme Evropané. Slováci. Hráli jsme to, co jsme chtěli my.“

Přestřelil. A hned to schytal. „Kdyby se Libor někdy po kariéře ptal, proč s takovým talentem, šikovnýma rukama a bruslením nikdy nehrál NHL, nebo se neudržel v kvalitnější soutěži, tak přesně tímhle vyjádřením si na to odpověděl,“ uvedl expert RTVS Boris Valábik.

„Řekněte mi jméno jediného trenéra, který by toleroval to, že by jeho hráč přiznal, že nebude plnit pokyny kvůli takové zvláštní výmluvě. Dovolili by si to říct Marián Hossa, Marián Gáborík, Zdeno Chára, hvězdy NHL? U mě by tento hráč dohrál,“ dodal někdejší obránce.

Podle tamního hokejového svazu si novináři Hudáčkova slova vysvětlili špatně. „Určitě jsem tím nechtěl naznačit, že odmítáme hrát systém, který trenérský tým pod vedením Ramsayho zavedl, nebo že si děláme na ledě, co se nám zachce,“ vyjádřil se Libor Hudáček.

„Chtěl jsem jen vtipně poznamenat na účet slovenských hokejistů, že při určitém vedení se v zápase začneme bavit a nedodržovat pokyny trenéra. Je jasné, že pak s naší hrou není spokojený a vypadá jinak, než si představuje,“ dodal v oficiální zprávě na webu SZLH.

„Určitě jsem tím nechtěl naznačit, že odmítáme hrát systém, který trenérský tým pod vedením Ramsayho zavedl, nebo že si děláme na ledě, co se nám zachce.“

Ani hráči nebyli s hrou spokojeni. „V budoucnosti, a hlavně proti těžším soupeřům, se nám to může vymstít, proto si budeme muset dát pozor na odklánění se od systému, který musíme hrát,“ přiznal na závěr stříbrný medailista letošního ročníku Tipsport extraligy.

„Mrzí nás nedorozumění, které vzniklo. Jsme ale rádi, že Libor celou situaci vysvětlil a může se soustředit na poslední zápas MS proti Dánsku. Chceme diváky na závěr potěšit dobrou hrou a skvělým výsledkem,“ doplnil mediální manažer slovenské repre Peter Jánošík.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz