Hübl překonal Hlinku v den jeho narozenin. Takový pozdrav nahoru, říká

Foto: Edvard Beneš, hcverva.cz

Zlomil už spoustu rekordů, v úterním duelu proti Vítkovicím ale dosáhl na jeden hodně významný. Viktor Hübl zapsal další dva body a stal se rekordmanem v litvínovské produktivitě, na čele vystřídal Ivana Hlinku. A to symbolicky v den jeho nedožitých 71. narozenin.

O Kapku lepší hokej

Viktore, jak byste zápas proti Vítkovicím zhodnotil?
Bylo to bojovné utkání. Šlo vidět, že se tam rveme o desítku. Oba týmy potřebují každý bod. Naštěstí jsme to za tři body urvali my.

Na obratu jste se podílel gólem a asistencí…
Měli jsme přesilovku pět na tři, šla tam nahrávka přes brankoviště. Než se brankář přesunul, tak se mi to podařilo trefit. Pěkně sehraná akce, vyšlo to.

Svými dvěma body jste v klubovém bodování přeskočil legendárního Ivana Hlinku. Co by na to podle vás řekl?
Těžko říct, s tím asi nikdo moc nepočítal. Odmítám nějaké srovnání s panem Hlinkou, protože on na ty body potřeboval asi o půlku míň zápasů. (usmívá se) Dneska má akorát narozeniny, takže je to možná takový pozdrav nahoru.

„Dneska má akorát narozeniny, takže je to možná takový pozdrav nahoru.“

Věděl jste tedy předem, že dneska slaví narozeniny a můžete ho překonat?
Kluci maséři mi ráno říkali, že mi chybí bod. O narozeninách jsem někde četl, že by je dneska oslavil.

Bavili jste se spolu někdy o tom, že by na to mohlo dojít?
To určitě ne. S tím tenkrát asi nikdo nemohl počítat. Když jsem se před čtyřmi lety posunul na druhé místo, tak říkali, že mi chybí nějakých sto dvacet bodů. Spočítal jsem si to a myslel jsem, že to nejde stihnout. Najednou tady stojím a stihl jsem to. Jsem rád, že jsem vydržel hrát takhle dlouho a povedlo se mi to.

Foto: Edvard Beneš, hcverva.cz

Jak vás postava Ivana Hlinky ovlivnila?
Zažil jsem ho, když jsem tady začínal. Když jsme sem mladí přišli, tak pro nás byl obrovskou osobností. Jako kluk jsem ho tady viděl hrát, pro mě to byl neskutečný hokejista. Pak jsem ho poznal i jako výborného člověka.

Existuje něco, v čem jste si herně podobní?
To těžko říct, nevím. Něco málo by se možná našlo, ale jinak se s ním vůbec nejde srovnávat. Byla to osobnost, jeden z nejlepších hokejistů v Čechách.

„Říkali jsme to už tehdy, když se udělal titul, že nám ze shora pomohl. Doufám, že tady ten duch je.“

Říká se, že v Litvínově stále panuje takový Hlinkův duch…
Je to možné. (usmívá se) Říkali jsme to už tehdy, když se udělal titul, že nám ze shora pomohl. Doufám, že tady ten duch je. Nejde na něj zapomenout.

V aktuálním ročníku pokračujete ve sbírání rekordů. Máte před sebou ještě nějaký?
Nevím, až tak to nemám v merku. Ale myslím, že už to asi bude všechno. (směje se)

O motivaci ale máte stejně postaráno, ne?
Mojí motivací nebyly od začátku rekordy. Je to spíš samotný hokej, který mě pořád naplňuje a nabíjí i v tomhle věku. Ještě se na zápas umím připravit a drží mi zdraví. Jsem rád, že jsem týmu prospěšný.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz