Hrubec už má jasno! Z Třince míří do KHL, bude chytat za Kunlun

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

Brankář Šimon Hrubec bude v příští sezoně chytat v Kontinentální lize, po mistrovském titulu v Třinci se na roční spolupráci dohodl s čínským Kunlunem.

HokejkaTV

„Šimon v české extralize dokázal, co mohl. Vyhrál titul s Třincem, byl vyhlášen jako nejlepší hráč play off, velmi dobrý dojem zanechal i na MS, kde ustál tlak spojený se zápasem o bronz a podal výborný výkon. Přišel čas, aby se posunul dál,“ řekl pro ČTK hráčův zástupce Robert Spálenka ze společnosti Sport Invest.

„Věříme, že v KHL prokáže své kvality.“

Sedmadvacetiletý gólman mluvil o odchodu do zahraničí už v průběhu uplynulého ročníku, v němž Ocelářům výrazně pomohl k mistrovským oslavám. Teď se dočkal. Poprvé v kariéře se vydává do zahraničí, v KHL se dohodl s čínským Kunlunem. „Předložili nabídku, která se pro Šimona ukázala jako velmi zajímavá.“

Foto: hcocelari.cz

Kunlun má před sebou už čtvrtou sezonu v nejlepší evropské lize. „Mají jasnou ambici dostat se do play off, v týmu je spousta cizinců. Trenér gólmanů dřív pracoval pro Los Angeles, takže i z hlediska sportovního rozvoje to pro Šimona bude posun. Věříme, že v KHL prokáže své kvality,“ přeje si Robert Spálenka.

Do Kunlunu odešel také americký brankář Smith

Na začátku týdne čínský klub oznámil, že smlouvu s ním podepsal také americký brankář Jeremy Smith, jenž ve třiceti letech poprvé opouští zámoří. Někdejší šampión OHL a ECHL naposledy chytal v AHL za Bridgeport, v NHL zapsal deset startů za Colorado. Dres Kunlunu bude nově oblékat i bek Andrej Šustr.

Příchody do HC Oceláři Třinec

Patrik Bartošák (Vítkovice)
Petr Kváča (České Budějovice)

Odchody z HC Oceláři Třinec

Peter Hamerlík (neznámo)
David Cienciala (Mladá Boleslav)
Patrik Husák (Poruba)
Vít Christov (České Budějovice)
Šimon Hrubec (Kunlun)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz