Hrubec o životní bitvě: Nájezdy mrzí, ale už to nevrátím. Snad jsem nezklamal

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

(BRATISLAVA, od našeho zpravodaje) Když mířil na své první mistrovství světa, nejspíš moc nevěřil, že by se dostal do české branky. Ale Šimon Hrubec si v Bratislavě zachytal: nejdřív proti Norsku, dva týdny poté pak nečekaně také v zápase o bronz s Ruskem. "Byly tam určité signály, tak jsem se snažil připravit," hlásí.

HokejkaTV

Gólman, který třineckým Ocelářům pomohl k mistrovskému titulu, se výzvy zhostil výborně. Hrubec kryl hromadu ruských šancí, snažil se i v nájezdech. Jenže Češi nakonec podlehli a vysněná medaile frnkla do východních končin. "Je to hodně smutné, protože jsme s Rusy hráli skvělý hokej," povídá upřímně.

Máte za sebou největší zápas kariéry. Cítíte velký smutek?
Teď to mrzí. Je to opravdu smutné, protože jsme hráli skvělý hokej. Jsem strašně rád, že jsem mohl ten zápas chytat, protože tohle se kolikrát nepoštěstí. Podle mého se za základní část, čtvrtfinále ani semifinále nemáme vůbec proč stydět. Ani za to poslední utkání proti Rusku. Myslím si, že jsme si opravdu zasloužili bronz. Ne vždycky je to ale tak, že kdo si to zaslouží, tak ho má.

Dlouho jste byl náhradníkem, pak vás trenéři poslali do utkání, v němž jste musel čelit Ovečkinovi, Malkinovi, Kučerovovi a dalším ofenzivním hvězdám.
Já jsem rád, když mi trenér dal důvěru. Snad jsem ho nějak nezklamal, snad to bylo v rámci mezí. I když třeba nájezdy mě mrzí. Ale už to nevrátím.

Leckoho před zápasem asi překvapilo, že jste dostal důvěru. Co vy, byl jste také překvapený?
Na šampionát jsem jel s tím, že půjdu do jakékoli pozice. Kdyby mi trenér řekl, že mám být celé mistrovství světa jen tréninkový kůň, jenom trojka, tak budu. Když řekne, že budu chytat, a postaví mě takhle do nejdůležitějšího zápasu celého turnaje, tak já jsem samozřejmě rád. Od toho jsem tady.

Tušil jste, že můžete jít do zápasu?
Od rána jsem měl nějaké signály, takže jsem se k tomu připravoval. Ale samozřejmě jsem byl překvapený a měl radost, že jsem šel do brány.

Přemýšlel jste před bitvou o ruských střelcích?
My se na to připravujeme, trenér gólmanů nám posílá před zápasem na mail videa. Všechno sledujeme, tahle příprava tam pokaždé je.

Do zápasu jste šel po dvoutýdenní pauze. Bylo to obtížné?
Je samozřejmě lepší být v nějakém zápasovém tempu, ale na to tady není vůbec čas. Ještě si vybírat, jestli chceš tempo, nebo nechceš.... Když tě hodí do takového zápasu, tak nepotřebuješ vůbec žádnou motivaci, aby ses tam klidně rozkrájel. Aby byla medaile!

V normální hrací době jste inkasoval jen dva góly.
No, oba byly tečované.

Co říci k nájezdům? Všímal jste si, kdo se proti vám rozjede?
Jo, všímal. Ale třeba Ovečkin má několik variant zakončení, které může udělat. Ten jeho bekhend byl asi nejrychlejší, kterému jsem čelil. To byla rychlost. Myslím, že Gusev to tam dal trošku se štěstím. No, škoda.

Právě Gusev mohl rozhodnout už v prodloužení. Co vás napadlo, když ve velké šanci minul odkrytou bránu?
Já to viděl. Věděl jsem, že už jsem nestihl zareagovat, tak jsem se snažil ještě uhnout, abych si to tam sám nehodil. Možná to ještě bylo štěstí, že jsme neudělal nějaký pohyb proti němu. Že bych si to tam hodil o záda. Když to vezmu kolem a kolem, tak v konečném důsledku by to asi bylo stejně jedno.

Co jste říkal na výkon ruského brankáře Vasilevského?
Myslím, že jsme hráli zápas proti nejlepšímu gólmanovi na světě.

S jakými dojmy odjíždíte ze svého prvního mistrovství světa?
Na mě už to dýchlo, když jsme přijeli do Bratislavy. Já letos objel všechny turnaje. Finsko, Rusko, Švédsko, Česko. Pak jsme přijeli sem a já pochopil, že šampionát je odskočený úplně někam jinam. Na mě to opravdu dýchlo. Ve stylu, že to není jen nějaká evropská challenge.

Už tušíte, kam povedou vaše další kroky? Myslím nové klubové angažmá?
Přes mistrovství světa jsem to neřešil. Po něm půjdu k telefonu a zjistím, co mi řekne agent.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz