Hrubec o Rusech, Willovi, české brankářské škole i MS: Každý by tam chtěl

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

(STOCKHOLM, od našeho zpravodaje) Trenéři měli nejspíš velice těžké rozhodování, ale nakonec před bitvou s Rusy ukázali na Šimona Hrubce. Třinecký gólman pochytal 22 střel, ale porážce 1:3 nezabránil. Přesto mohl být spokojený. Vždyť národní tým Švédské hry vyhrál, navíc poprvé od roku 1994.

Jágr Chance liga

„Samozřejmě by bylo fajn vyhrát všechna tři utkání, ale zase se na to musíme dívat s pokorou. Buďme rádi. Kdyby nám někdo před akcí řekl, že budeme mít šest bodů a celou ji vyhrajeme, tak to bereme všemi deseti,“ hlásí sedmadvacetiletý brankář.

Češi si zajistili první místo už po dvou skvělých zápasech se Seveřany. Švédy přehráli 5:2, Finy 3:1. Narazili až s Rusy. „To už by byla taková třešnička. Ale porazit Rusko je vždy prestiž. Skoro bych řekl, že stejné jako vyhrát turnaj,“ mrzí Hrubce prohra 1:3.

Byla vidět únava z náročného programu, říká Hrubec

O jedinou českou branku se postaral Tomáš Zohorna. „V minulých zápasech jsme dávali góly z přesilovek, ale teď ne. Navíc hrát dva zápasy prakticky ve 24 hodinách je fakt těžké na udržení nějakého tempa. Na obou mančaftech už byla vidět únava,“ líčí.

„Turnaj je docela náročný právě v tom, jak se hraje dva dny po sobě a ještě od 12 hodin, tudíž času na regeneraci moc není. Rusové to však měli stejné jako my a holt jim to tam napadalo. Myslím, že měli i více štěstí,“ dodává opora třineckých Ocelářů.

Proti Rusům nám chyběl týmový duch, zlobí se Říha

Hrubec si na turnaji vedl velmi dobře, ostatně oba extraligové gólmany chválil také Miloš Říha. „Seděli jsme s Wildou na pokoji a bavili se ještě před odletem, že by bylo fajn, kdyby se nám to povedlo,“ přiznává Šimon Hrubec. A přání se oběma vyplnilo.

„Sebe hodnotit nebudu, ale Wildu ohodnotím. Proti Finům odchytal skvělý zápas. Opravdu z celého srdce jsem mu to přál. Mám hroznou radost, že se mu premiéra takhle povedla,“ chválí Romana Willa, jenž ovládl brankářské statistiky Švédských her.

Každé střídání s bráchama je zážitek, září T. Zohorna

A jak vidí své šance na MS? „Každý bychom tam samozřejmě chtěli, ale kvalitních gólmanů ve světě i v extralize je spousta. Konkurence je velká a bude záležet na trenérech, koho vyberou. Všichni bychom si to přáli, ale jsou jenom tři místa,“ ví Hrubec.

Co se týče gólmanů, má národní tým z čeho brát, česká brankářská škola zůstává kvalitní. „O to se postarali naši trenéři, kteří sledují a dodržují nejnovější trendy. Praktikují to v klubech na nás a my to pak zase můžeme prodávat na mezinárodní scéně."

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz