Hrozný začátek, soptí Graňák. A výkony fanoušků? Určitě lepší než naše

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

2. dubna 2018, 20:23

Martin Voltr

Jestli věřili, že v Třinci můžou dokázat to, co zvládl soupeř u nich, tak už po šesti minutách dostal tenhle plán velkou trhlinu. Tři góly v hradecké síti poslaly zápas jasným směrem, malý hokejový zázrak se pak už nekonal. Bude se konat v sérii? „Momentálně se to může zdát jako utopie. Ale byla by chyba přemýšlet nad čtyřmi zápasy, zítra je nejbližší,“ říká Dominik Graňák.

HokejkaSHOPvanoce

Je to už ohraná písnička. Vstupy Mountfieldu do zápasů byly v play off někdy mizerné, někdy hodně nepovedené, ale teď byl doslova katastrofální. Góly ve třetí, páté a šesté minutě naprosto rozhodly o pozdějším výsledku.

„To si nikdo z nás ani zdaleka nepředstavoval. Rozhodně to není dobrý začátek. Tedy byl to hrozný začátek! Obzvlášť když ty naše play off výsledky jsou 2:1, maximálně 3:1. Takže 0:3 na začátku, to je špatné,“ ví Dominik Graňák. Sám byl u všech tří inkasovaných branek. „Kromě prvního střídání jsme pak dostali ve třech po sobě gól. Minimálně na nějakou dobu to se sebevědomím zamává,“ pokyvuje.

Úžasné zákroky brankáře Pavelky

Graňák se řadí mezi ty nejzkušenější borce, ale i ty musí takový start nahlodat. „Člověk se snaží soustředit na tu nejbližší situaci, nejbližší souboj. Snažil jsem se to minimálně do konce třetiny odehrát tak, abychom žádný další gól nedostali. Nemůžu říct, že bych se cítil nějak zle, ale samozřejmě to ovlivnilo můj výkon i výkon celého týmu,“ popisuje, co se mu honilo v hlavě.

Kousek po kousku se Hradečtí snažili do zápasu vrátit. Třinec trochu polevil, obrat se mohl zdát těžký, ale nebyl nereálný. „Vstup do druhé třetiny nám celkem vyšel. Za stavu 1:3 to bylo ještě docela otevřené, dva góly za dvě třetiny v hokeji nejsou nemožné. Ale potom zase zčistajasna přišel čtvrtý gól, i když to nebyla od Třince nějaká super akce. A už to zase bylo těžší,“ smutní čtyřiatřicetiletý zadák.

Kdo sleduje letošní play off, říká si, kde je problém. Mountfield prostě nedokáže do zápasu vstoupit dobře, jako by neměli hráči správně nastavené hlavy.

Vítězná trefa Ondřeje Kovařčíka

„Myslím, že náš hokej je příliš pasivní. Někdy nám pocit, že chceme zápas vyhrát na jeden gól. A když ho nedáme my, tak je to problém. Celou sezonu platí, že když vedeme, je náš výkon velmi dobrý. Máme zkušené mužstvo, kvalitní obranu i gólmany. Ale teď už bohužel máme trochu problém,“ marně přemýšlí Graňák.

Série pokračuje v Třinci hned v úterý. Domácí můžou v případě další výhry slavit finále, Hradec teď musí odvracet konec sezony. Jenom když se z velikonoční nadílky zvládne oklepat, bude mít šanci, aby jako první zlomil prokletí ledu Ocelářů v letošním play off.

Milan Doudera: Celý tým hrál skvěle. Já jen trochu vylétl

A na to upozorňovali i trenéři bezprostředně po utkání. „Do kabiny jenom přišel pan Sýkora a říkal, že se tím teď moc zaobírat nebudeme. Protože každý ví, že tam bylo víc negativ než pozitiv,“ říká Graňák. Aspoň od nějakých drobností, které týmu jdou, by se Hradec potřeboval odrazit. „Ale momentálně mě asi nic nenapadá,“ odvětí smutně.

Mužstvo s velkými ambicemi bylo už ve čtvrtfinále na pokraji krachu, teď znovu. Jenže tentokrát mu nestačí vyhrát dva zápasy, ale čtyři. A to už je přece jenom trochu těžší úkol... „Momentálně se to může zdát jako utopie. Ale byla by chyba přemýšlet nad čtyřmi zápasy. Zítra je nejbližší zápas a když chceme hrát dál, tak potřebujeme už ten jeden konečně vyhrát,“ nabádá ostřílený zadák.

Matyášův faul na Dragouna

Prohrát se může, zvlášť s Třincem, který šlape opravdu parádně. Ale 0:4 na zápasy? To by si přinejmenším hradečtí fanoušci nezasloužili. „To je pravda. Jsou perfektní, ať už doma, nebo venku. Je vidět, že hokej prožívají a žerou. Samozřejmě mě to hodně mrzí i kvůli nim. Ano, určitě to máme v hlavě, abychom zítra vyhráli a odvděčili se jim.“

Vždyť i za nepříznivého stavu byli v dračím pekle slyšet až do konce. Jako by se ani neprohrávalo. Tohle musí hráči vnímat. „Není to tak, že bych se na to vyloženě soustředil, ale slyšel jsem to. I tím, že byli blízko nás a bylo jich tu dost. Já jsem spíš introvert, ale tohle vnímám a jsou perfektní. Zatím jsou ty jejich výkony určitě lepší než naše,“ dodává Graňák smutně, leč naprosto upřímně.

Sestřih utkání HC Oceláři Třinec – Mountfield HK

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz