Hronek po utrápené výhře: Musíme toho hodně zlepšit

Foto: Jan Beneš, Český hokej

(RIGA, od našeho zpravodaje) Proti Bělorusku podal Filip Hronek hodně výrazný výkon. V základní hrací době přihrával na oba české góly, z výhry 3:2 po prodloužení však příliš nadšený nebyl. Je na něm znát, že očekává víc.

Fanshop národního týmu

Třiadvacetiletý rodák z Hradce Králové letos již třetím rokem dirigoval obranu Detroit Red Wings, a nejinak je tomu také na šampionátu v Rize, kde pro změnu řídí defenzivu Česka.

Jenže Češi, stejně jako Rudá křídla v NHL, zatím nepředvádějí hru, kterou by si jejich fanoušci přáli. Ani sám Hronek z toho není nadšený.

„Chtěli jsme se víc tlačit do koncovky, víc hrát kolem brány,“ popisuje původní plán svého mužstva. „V první třetině jsme ale bohužel nedokázali dát gól. Nevyužili jsme žádnou šanci a poté museli zase dotahovat,“ mrzí nejproduktivnějšího českého beka.

Ten se do této pozice vyšvihl právě po dnešním utkání, ve kterém si připsal dvě asistence. Ve 30. minutě nejprve přesně vystřelil na teč pro Jana Kováře, o čtyři minuty později posunul puk Filipu Zadinovi, který vstřelil svou první branku na turnaji. 

Bělorusové ale osm minut před koncem srovnali. Český tým tak musel spasit až Dominik Kubalík v prodloužení.

„Už to nevrátíme, musíme jít dál a bojovat o další body,“ vysvětluje Hronek, jehož tým teď čekají dva dny volna. „Budeme mít dost času, abychom se pobavili o věcech, které nefungují. Musíme toho hodně zlepšit,“ uzavírá hbitý obránce.

 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz