Hronek a Zadina do Moskvy nepoletí, Detroit jim to zatrhl! Kdo je nahradí?

Foto: Mika Kylmäniemi / Finnish Ice Hockey Association

12. prosince 2020, 10:49

Adam Bagar

Původně nominovaní Filipové Hronek a Zadina se na Channel One Cupu nepředstaví, český trenér Filip Pešán místo nich vezme obránce Jana Košťálka ze Sparty a útočníka Matěje Stránského z Třince.

Fanshop národního týmu

„Vzhledem ke stanovisku klubu Detroit Red Wings a možnému dřívějšímu návratu do zámoří se Filip Hronek a Filip Zadina nemohou zúčastnit Channel One Cupu v Moskvě,“ informoval Hokej.cz tiskový mluvčí Českého hokeje Zdeněk Zikmund.

„Trenér Filip Pešán proto na turnaj nominoval obránce Jana Košťálka ze Sparty s třineckým útočníkem Matějem Stránským,“ dodal Zikmund k aktuální nominaci, která čítá šestadvacet jmen – trio brankářů, osm obránců a patnáctku útočníků.

25letý Košťálek má na kontě šest reprezentačních startů, naposledy se v dresu národního týmu představil v únoru na švédské akci, kde zazářil dvěma góly. V aktuální extraligové sezoně zapsal za devatenáct utkání tři branky a stejný počet nahrávek.

O dva roky starší Stránský prožívá v Třinci fantastickou sezonu, za osmnáct střetnutí nasbíral už skvělých 25 bodů za šestnáct tref do černého a devět asistencí. Teď může formu potvrdit i v reprezentaci a rozšířit v ní dosavadních patnáct startů.

Nominace Česka na Channel One Cup

Brankáři:
Šimon Hrubec (Omsk, KHL), Roman Will (Čeljabinsk, KHL), Dominik Furch (Minsk, KHL).

Obránci:
Andrej Šustr (Kunlun, KHL), David Sklenička (Jokerit Helsinky, KHL), Ondřej Vitásek (Dinamo Riga, KHL), Dominik Mašín (Chabarovsk, KHL), Jakub Zbořil (HC Kometa Brno), Pavel Pýcha (Madeta Motor České Budějovice), Daniel Gazda (PSG Berani Zlín), Jan Košťálek (HC Sparta Praha).

Útočníci:
Dmitrij Jaškin (Dynamo Moskva, KHL), Andrej Nestrašil (Magnitogorsk, KHL), Lukáš Sedlák (Čeljabinsk, KHL), Lukáš Radil, Robin Hanzl (oba Spartak Moskva, KHL), David Šťastný (BK Mladá Boleslav), Radan Lenc (Bílí Tygři Liberec), Lukáš Rousek (HC Sparta Praha), David Kaše, Jakub Lauko (oba HC Energie Karlovy Vary), Matěj Stránský, Lukáš Jašek (oba HC Oceláři Třinec), Petr Kodýtek (HC Škoda Plzeň), Dominik Lakatoš (HC Vítkovice Ridera), Matěj Blümel (HC Dynamo Pardubice).

Náhradníci:

Brankáři:
Dominik Frodl (HC Škoda Plzeň), Petr Kváča (Bílí Tygři Liberec), Matěj Machovský (HC Sparta Praha).

Obránci:
David Bernad (BK Mladá Boleslav), Vojtěch Budík (HC Škoda Plzeň), Tomáš Dvořák, Petr Kalina (oba HC Sparta Praha), Ronald Knot (Bílí Tygři Liberec), Filip Pyrochta (HC Kometa Brno), Radim Šalda (Mountfield HK).

Útočníci:
Ondřej Beránek, Jakub Flek (oba HC Energie Karlovy Vary), Tomáš Filippi (Bílí Tygři Liberec), Luboš Horký (HC Kometa Brno), Pavel Kousal, Ondřej Najman, Adam Zbořil (všichni BK Mladá Boleslav), Michal Kovařčík, Ondřej Kovařčík (oba HC Oceláři Třinec), Jan Mandát (HC Dynamo Pardubice), David Tomášek (HC Sparta Praha), Marek Zachar (Mountfield HK), Patrik Zdráhal (HC Verva Litvínov).

Realizační tým:

Generální manažer: Petr Nedvěd.
Hlavní trenér: Filip Pešán.
Asistenti: Martin Straka a Jaroslav Špaček.
Trenér brankářů: Zdeněk Orct.
Manažer: Jan Černý.
Video trenér: Aleš Vladyka.
Kondiční trenér: Dominik Kodras.
Lékař: MUDr. Tomáš Vyskočil.
Fyzioterapeut: Radovan Sakaláš.
Kustodi: Zdeněk Šmíd, Oldřich Kopecký a Petr Šulan.
Media manažer: Zdeněk Zikmund.

Program Channel One Cupu 2020

Čtvrtek 17. prosince:
12:30 Finsko – Česko (ČT 2)
17:30 Rusko – Švédsko (ČT sport)

Sobota 19. prosince:
9:00 Finsko – Švédsko (ČT sport)
13:30 Rusko – Česko (ČT 2)

Neděle 20. prosince:
9:00 Česko – Švédsko (ČT sport)
13:30 Rusko – Finsko (ČT sport)

Poznámka: Začátky utkání jsou uvedeny v našich časech.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz