Hrnka se z Plzně stěhuje do Slovanu, Bondra tým neposílí

Foto: Milan Podpera, hcskoda.cz

7. června 2017, 15:14

Václav Jáchim

Minulou sezonu strávil v Plzni, kam přišel po úspěšném období v Košicích. Tomáš Hrnka sehrál za Škodu i s play off 54 utkání, vstřelil tři góly a přidal sedm nahrávek. Urostlý bojovník odvedl solidní služby, jakmile ovšem Plzeň vypadla v sérii s Libercem a ukončila ročník, vyšlo najevo, že se slovenský reprezentant bude stěhovat. Teď už má nové angažmá, míří do kádru Slovanu Bratislava. Slovenský klub měl zájem také o Radovana Bondru, jenže ten dá nakonec přednost boji o NHL a zůstane v zámoří

Nový fanshop

Pro oba hokejisty půjde o premiéru v ruské Kontinentální lize. Tomáš Hrnka (na snímku) má víc zkušeností s dospělým hokejem, nedávno se představil na mistrovství světa v Kolíně nad Rýnem, loni nechyběl v kádru slovenského výběru pro šampionát v Petrohradu. Hráč, jehož zdobí především obranná činnost a týmová práce, se nyní posouvá do vyšší klubové kategorie.

Zástupci Slovanu Hrnkův příchod zatím oficiálně nepotvrdili, ale informuje o něm středeční vydání deníku Šport. Odchovanec hokeje v Nitře by měl se Slovanem co nevidět podepsat smlouvu pro příští sezonu, totéž se zdálo pravděpodobné také v případě Radovana Bondry. Útočník slavného příjmení patří v zámořské NHL Chicagu, jež Bondru získalo ze 151. pozice draftu 2015.

Bronzový medailista z MS dvacetiletých 2015, který hrál turnaj poté ještě dvakrát, strávil uplynulý ročník v kanadských juniorských týmech Vancouver Giants a Prince George Cougars, závěr sezony pak Bondra prožil na farmě Chicaga v týmu Rockford IceHogs. Útočník původem z Košic zvažoval návrat na Slovensko a dostal nabídku od Slovanu, nicméně nakonec pokračuje v zámoří.

Zástupci Slovanu v průběhu června doplňují kádr pro další období. Trenér Miloš Říha může počítat s exlitvínovským brankářem Jaroslavem Janusem, ze Sparty přišel útočník Jan Buchtele. Klub zlákal k návratu Juraje Mikúše, jenž má za sebou povedené období v Olomouci. Přijít by měly další posily. Jisté je, že nezůstane Kyle Chipchura, jelikož se upsal čínskému Kunlunu. Slovan čeká, jak se rozhodnou Jonathan Cheechoo (uvažuje o ukončení kariéry) a Jeff Taffe.

Tým opustila silná česká legie, která během sezony v kabině sídlila. Tomáš Kundrátek odešel do Nižného Novgorodu, Václav Nedorost se vrátil do mateřských Českých Budějovic. Už během minulého ročníku se rozloučili Jakub Valský a Tomáš Kubalík, pokračovat nebudou Radek Smoleňák ani Lukáš Vopelka. Je ale možné, že do mužstva přijdou jiní zástupci českého hokeje. S některými údajně stále probíhají jednání.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz