Hrbas odejde, pokud dojde k naplnění podmínek smlouvy, říká Petr

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Ruská média informovala, že novou posilou Amuru Chabarovsk má být vítkovický obránce Marek Hrbas. Účastník KHL na svém twitteru potvrdil dohodu s hráčem, transakce ale postrádá jednu podstatnou věc – souhlas ze strany Vítkovic. „Něco probíhá, ale k žádné dohodě nedošlo. Nelze to komentovat," řekl hokej.cz ve středu generální manažer a hlavní kouč Jakub Petr.

Jágr Chance liga

Druhý den vítkovický klub poskytl bližší vyjádření Jakuba Petra k tématu. „Vnímáme už delší dobu spekulace v obci fanoušků a vnímáme i informace, se kterými přišly různé servery – ty dokonce pracují s citacemi, které jsem já nikdy veřejně neřekl. Současná situace je taková, že jsme na pohyb kolem Marka Hrbase reagovali příchodem dvou obránců," konstatuje nejprve Petr.

Zájem Amuru o beka s reprezentačními zkušenostmi potvrzuje. „Je pravdou, že Amur Chabarovsk kontaktoval Marka Hrbase a více méně jsou domluveni na podmínkách smlouvy. Mezi sebou. Základním předpokladem celé akce ale je, že Marek Hrbas má ve smlouvě klauzuli umožňující odchod do zahraničí a bez jejího splnění nemůže být celá věc realizována," připomíná Petr.

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Vítkovický generální manažer nemíní Hrbasovi bránit v posunu do elitní evropské soutěže. „My samozřejmě na jedné straně máme radost, když v našem týmu vyroste hráč, o kterého je zájem ze zahraničí. Jak už jsem dřív říkal, není v našem zájmu brzdit rozvoj hráčů, čili stejně jako v případě Kloka a jiných nemáme v plánu hatit hráčům možnost odejít do zahraničí," zdůrazňuje

Vítkovice ovšem uvolnění Hrbase uskuteční na základě podmínek kontraktu. „Současná situace je taková, že Marek Hrbas je dohodnut s Amurem Chabarovsk, ale základním předpokladem jeho odchodu je naplnění podmínek klauzule ve smlouvě s námi. Tudíž k odchodu Marka Hrbase dojde až ve chvíli, kdy ze strany Amuru Chabarovsk dojde ke splnění podmínek klauzule smlouvy. Proto jsme se k situaci nijak nevyjadřovali, protože dokud není vše dotaženo, nemá to smysl."

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Účastník KHL musí vítkovickému klubu uhradit patřičné odstupné. „Pokud podmínky klauzule splněny nebudou, Marek Hrbas nadále zůstává hráčem HC VÍTKOVICE RIDERA," říká Petr. Hlavní trenér a generální manažer se zároveň vyjádřil i k otázkám, proč Hrbas za Vítkovice nehrál poslední tři extraligová utkání: . „Je to jen z důvodu zranění kotníku, které si přivodil v zápase v Karlových Varech, není v tom nic jiného. Tímto chceme zamezit všem spekulacím a negativním reakcím z fanouškovské obce."

Na závěr v prohlášení Jakub Petr vyslovil přání: „Nadále se chceme už jen plně soustředit na extraligové zápasy a na práci, která nás všechny čeká. Ocenili bychom, kdyby se i fanoušci a ostatní soustředili na náš společný cíl taktéž, abychom měli na naši práci klid a mohli s aktuálním, jedním z nejmladších kádrů v extralize, odvádět odpovídající výkony."

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz