Hrát proti Olomouci byla nostalgie, říká Mikúš. Nabídku od ní nedostal

Foto: Michaela Martinátová, hc-olomouc.cz

Ve čtvrtek v dresu bratislavského Slovanu zápas v Minsku, v pátek za Litvínov proti Spartě a v neděli na ledě Olomouce. Týmu, který mu dal šanci po dvouleté pauze, a kde si svými výkony řekl o návrat do KHL. Slovenský útočník Juraj Mikúš toho v posledních dnech a hodinách zažil víc než dost. Náročné to bylo muselo být jak fyzicky, tak psychicky.

Nový fanshop

Po utkání na Hané, kde jeho nový tým prohrál už jedenáctý extraligový duel v řadě, s ním očividně cloumaly vzpomínky na rok staré angažmá. Spekulovalo se o tom, že se do Olomouce vrátí, to ovšem sám razantně popřel. Nabídka z Hané nepřišla. „Psaly se všelijaké hlouposti,“ říká. Mezi řádky jde ale cítit, že by byl moc rád, kdyby nabídka z Hané přilétla. 

Jaké to bylo zahrát si v Olomouci v roli hosta?
Na jednu stranu to pro mě to bylo velmi příjemné, na druhou docela těžké. Byla tam nostalgie. Cítil jsem se tu, jako bych tu hrál několik let, ne jen jeden rok.

Věnovali jste si na ledě vzájemně s bývalými spoluhráči nějakou větší pozornost?
Myslím, že ani ne, ale bylo trochu usměvavé, když jsme se potkávali v soubojích. Byla tu dobrá parta, dělali jsme spoustu blbostí, takže jsem si na to vždycky vzpomněl. Snažil jsem se ale koncentrovat.

V médiích se spekulovalo o tom, že se máte do Olomouce vrátit. Co na tom bylo pravdy?
Nemám důvod lhát. Těžko se mi k tomu vyjadřuje. Je to tak, že nabídka nepřišla. Olomouci se teď daří, má tu i Zbyňka Irgla, takže asi přemýšleli tak, že už do toho nebudou zasahovat. Od kamarádů se ke mně sice dostaly nějaké zvěsti, ale když nepřijde nabídka, tak nemůžete ani vyjednávat. Psaly se všelijaké hlouposti. Teď jsem v Litvínově, kde se musí zachránit extraliga a nebylo by fér o tom nějak dál mluvit.

Nepřemýšlel jste, že byste v Olomouci po loňské sezoně zůstal?
Měl jsem nabídku z KHL ze Slovanu Bratislava, takže jsem šel tam. Sezona nebyla úplně špatná, i přesto, že jsme se nedostali do play off. Byl jsem na vážkách, jestli v sezoně ještě pokračovat, nebo ne, ale nakonec jsem se rozhodl si ještě zahrát.

Nelitujete zpětně toho odchodu?
Jsou tu výborní fanoušci, milí lidé. Je to takový rodinný klub, ale chtěl jsem si sám sobě dát výzvu v podobě KHL. Nepopírám, že to byl složitý rok – spousta cestování, hodně zápasů jsme prohráli. Každopádně jsem se chtěl do KHL vrátit.

Nakonec jste tedy zakotvil v Litvínově. Jak hektický ten přesun byl?
Bylo to narychlo, ale lepší, než kdybych měl deset dní jen trénovat. Hrát zápasy je lepší. Ve čtvrtek jsem hrál v Minsku, pak jsem celou noc cestoval. Ráno jsem dorazil do Litvínova, trochu jsem se vyspal a šel jsem na zápas. Hned v sobotu jsme pak cestovali do Olomouce.

„Olomouci se teď daří, má tu i Zbyňka Irgla, takže asi přemýšleli tak, že už do toho nebudou zasahovat.“

Co říct k samotnému utkání?
Olomouc hrála výborně, první třetinu nás, můžu říct, vůbec k ničemu nepustila. Podržel nás brankář, dal nám šanci na vyrovnaný zápas.

Dalo se nějak těžit z toho, že nechytal Branislav Konrád?
Že bych si říkal, že je v brance dvojka, to určitě ne. Falťáka (Martina Faltera – pozn. red.) znám, svoji úlohu má těžkou. Chytá jen pár zápasů, ale na trénincích je výborný. Vždycky mě rozčiloval, jak mi to chytal (směje se). Myslím, že na něm byla vidět malá nervozita, že za sebou má málo utkání. Ale i tak to dotáhl do vítězného konce.

>> Litvínov hlásí další nové tváře, pomoci mají Mikúš, Čutta a Marek Růžička

Litvínov je celou sezonu v dolních patrech tabulky. Jak na vás tým momentálně působí?
Kluci jsou dole, puky často odskakují. Člověk potom volí nesprávná rozhodnutí. Jsem tu jen dva zápasy a oba jsme prohráli, což rovněž není jednoduché. Musím ale přiznat, že Sparta hraje výborně a Olomouc ještě lépe. Byli opravdu nebezpeční, napadli. Když jsem za Olomouc hrál, tak jsem si to ani neuvědomoval.

V prvním zápase za Litvínov jste dal gól, teď jste přidal asistenci. Můžete být alespoň se svými výkony v novém působišti spokojený?
Kdybychom vyhráli, tak ano. Nebudu lhát, že mě body netěší, ale musí to vést i k týmovým bodům. Teprve potom budu spokojenější. A pokud k tomu pomůžu, budu jen rád.

Sestřih utkání HC Olomouc – HC VERVA Litvínov

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz