Hrát čtyřikrát ve čtyřech dnech? Je to nelidské, štve trenéra sledge hokejistů

Foto: Facebook Czech Sledge

15. března 2018, 18:31

David Jahoda

Česká sledge hokejová reprezentace předvedla v prvním boji nadstavbové části na paralympijských hrách v Jižní Koreji famózní výkon. Dokázala otočit už téměř ztracené utkání se Švédy a v pátek se díky tomu popere o páté místo. Proti Seveřanům ale museli čeští reprezentanti ze svých těl doslova ždímat kapky sil. Odehráli totiž čtyři zápasy ve čtyřech dnech v řadě. Nikdo jiný tak nahuštěný program neměl. „Je neuvěřitelné, co pro nás Mezinárodní paralympijský výbor nachystal,“ nechápe trenér Jiří Bříza.

Nový fanshop

Po dvou třetinách stav 1:3, nakonec ale výhra 4:3 v prodloužení a šance po čtyřech letech opět obsadit páté místo na paralympijských hrách. Trenér sledge hokejové reprezentace Jiří Bříza nad svými svěřenci žasl. „Kdybych chtěl napsat takový scénář, tak ho ani nevymyslím. Bylo to neskutečné. Už nevím, co mám klukům říkat, protože odehráli čtvrtý zápas během čtyř dní. Je neuvěřitelné, co pro nás Mezinárodní paralympijský výbor nachystal,“ kroutí hlavou.

Bříza: Kluci pro mě byli vítězové už po druhé třetině

Zápas se měl navíc původně hrát až od 20 hodin tamějšího času, namísto toho ale Češi se Švédy nastoupili k utkání o čtyři hodiny dříve. Doba pro regeneraci se tak zase o něco zkrátila. „Bylo to na klucích znát opravdu hodně. Neměli jsme vůbec baterky, kvůli čemuž jsme kupili hodně taktických chyb. Ale já jim nemůžu nic vyčítat. Je nelidské, aby se v handicapovaném sportu hrálo čtyři dny v řadě,“ dodal Bříza naštvaně k neuvěřitelně našlapanému programu.

„Už po druhé třetině pro mě byli vítězové. Řekl jsem jim, že i kdyby se jim nepovedlo zápas otočit, tak se vůbec nic neděje. Protože při takovémto herním schématu…,“ ani nedořekl Bříza. „V duchu jsem si říkal, že hokejový bůh nemůže dopustit, aby tihle kluci prohráli. Vůbec by si to nezasloužili. Ty chvíle před třetí třetinou v kabině byly neuvěřitelné, atmosféra by se dala krájet,“ doplnil.

„V duchu jsem si říkal, že hokejový bůh nemůže dopustit, aby tihle kluci prohráli. Vůbec by si to nezasloužili.“

Čeští sledge hokejisté si možnosti reprezentovat na 12. paralympiádě nesmírně cení, proto vůbec neměli v hlavě, že by nepříznivě vyvíjející se utkání nechali plavat. I přesto, že už nešlo o cenný kov a navzdory již několikrát zmíněnému značnému úbytku sil. „Nemělo smysl po sobě nějak řvát. Snažili jsme se ale ještě trochu nahecovat, najít v sobě zbytky sil. Protože hrát čtyřikrát ve čtyřech dnech? Bylo toho opravdu dost. Naštěstí to dopadlo tak, jak to dopadlo,“ usmíval se Zdeněk Krupička, autor jedné z branek.

On samotný navíc musel po utkání absolvovat antidopingovou kontrolu. A to dokonce už podruhé v turnaji. Tato skutečnost k regeneraci rovněž nepřidá. „Jsem totálně vyřízený. Docela mě naštvali, že si mě vzali už dvakrát,“ konstatoval s úsměvem. „Ale jsem unavený celkově, všichni se těšíme na odpočinek a pak na ten závěrečný zápas,“ dodal.

Po náročném programu jsem unavený, říká Krupička

V něm se Češi v pátek od 12 hodin utkají s Norskem. Stejně jako před čtyřmi lety v Soči a a předtím v roce 2010 ve Vancouveru mohou skončit pátí. Jenže výsledek? Čeští borci půjdou do zápasu s trochu jinými cíli. „Nebudeme příliš hledět na to, jestli skončíme pátí nebo šestí. Do posledního zápasu půjdeme s tím, že si to budeme chtít hlavně užít,“ prozradil trenér Bříza před závěrečným střetnutím turnaje. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz