Hrál v KHL, teď ho získal Havířov. Do WSM Ligy jde Slovák Luža

Foto: hcslovan.sk

Jeden obránce se zkušenostmi z KHL z Havířova odešel – Viktor Postnikov, druhý o pár týdnů později přišel. Prvoligovému AZetu má do play off pomoci bývalý slovenský reprezentant Patrik Luža.

Jágr Chance liga

„Na Patrika jsme získali dobré reference a věříme, že nám pomůže zvednout kvalitu," řekl manažer AZetu Patrik Rimmel.

Třiadvacetiletý obránce začal sezonu v Žilině, po dvou zápasech ale zamířil do Liptovského Mikuláše (celkově 18 utkání, 2+2, +4 +/-). Ani tam ovšem ročník nedokončí – poprvé v kariéře jde do Česka. 

Ještě v minulé sezoně hrál Luža v nejlepší evropské soutěži: KHL. 183 centimetrů vysoký bek naskočil za Slovan Bratislava dohromady do 81 duelů (3+4).

Luža se zúčastnil dvou juniorských MS a později reprezentoval Slovensko i v seniorské kategorii. V roce 2012 získal s Bratislavou titul slovenského mistra.

Havířov je letos na přestupovém trhu aktivní, zatím je ale mimo pozice zaručující postup do play off – je devátý, byť jen s dvoubodovou ztrátou na osmý Frýdek-Místek.

Klubové vedení minulý týden právě kvůli nepřesvědčivým výkonům odvolalo trenéra Martina Janečka, kterého nahradil někdejší kouč Znojma Jiří Režnar.

Soupiska AZ RESIDOMO Havířov

Brankáři: Ondřej Bláha, Kamil Šimeček, Jiří Matoušek, Martin Falter, Daniel Dolejš.

Obránci: Jiří Krisl, Radek Havel, David Chroboček, Tomáš Drtil, Patrik Luža, Robin Staněk, Jaroslav Mrowiec, Jakub Dudek, Ivan Puzič, Patrik Urbanec, Vojtěch Ševeček.

Útočníci: Jan Maruna, Marek Sikora, Petr Kanko, Jakub Kotala, Jiří Fronk, Vojtěch Tomi, Marek Kalus, Tomáš Gřeš, Jan Hudeček, Lukáš Bednář, Radek Pořízek, Dominik Cihlář, Jan Bambula, Roman Rác, Jakub Matai, Daniel Kurovský, Jozef Baláž, Marek Haas, Rok Macuh, Radim Toman.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz