Hrajte, řval na spoluhráče, a Sparta rozhodla. Žijeme! oddechl si Horák

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

Slyšeli jste tu velkou ránu? To sparťanům spadl kámen ze srdce, že zůstávají ve hře o Masarykův pohár. V infarktové páté bitvě s Bílými Tygry byli pět minut a dvanáct sekund od konce sezony, ale ukázali svou sílu, když v závěru základní hrací doby vyrovnali a na startu druhého prodloužení dokonali obrat. U obou klíčových gólů byl Roman Horák.

Hokejista sezony

„Bylo to těžké, hrálo se 81 minut, ale žijeme! Samozřejmě jsme za to hodně rádi, ale ještě nás čekají další zápasy. Doufáme, že to takhle pojede dál,“ přeje si zkušený útočník, který nejdřív poslal duel do prodloužení a v něm potom zapsal druhou asistenci u vítězné trefy.

Sparta se radovala už krátce před ní, ale Vladimír Sobotka trefil tyč. „Stál jsem přímo v úrovni brankové čáry, takže jsem viděl, že to bylo břevno nebo spojnice. Hned jsem na kluky řval, ať pokračují ve hře, protože tak nějak přestali hrát,“ popisuje situaci Roman Horák.

„Naštěstí jsme udrželi pásmo a potom přišel ten vítězný gól.“ Postaral se o něj kapitán Michal Řepík, jenž šikovně tečoval střelu Jana Košťálka a odšpuntoval domácí radost. Sparta udělala další krok k obratu, který zatím nikdo v historii extraligového play off nedokázal.

Klíčovou trefu zapsala při vyloučení Radana Lence, přesilovky jí přitom v zápase vůbec nešly. „Je pravda, že jsme se v nich trošku trápili, ale naštěstí nám to tam v pravý čas spadlo. Určitě se podíváme na video a uvidíme, jestli je potřeba v nich něco měnit,“ říká Horák.

Jeho vyrovnávací trefa na 2:2 sparťany spasila. „Myslím, že jsme ukázali charakter. Nic jsme nezabalili a jeli pořád na plné obrátky až do konce. Jsme hrozně rádi, že se nám to povedlo, ale tím naše práce nekončí,“ zdůrazňuje centr elitní útočné sparťanské formace.

Už v úterý pod Ještědem budou mít Pražané znovu nůž na krku, ale věří, že psychická výhoda by mohla být na jejich straně. „Je možné, že by mohli znervóznět. Ale pořád vedou, je to na nich. My musíme znovu zvítězit, abychom dál žili,“ uvědomuje si Roman Horák.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz