Hrajeme všichni za jednoho, říká Brabenec. V čem Kometu inspirovalo áčko?

Foto: Vít Novák, hc-kometa.cz

Dorostenci Komety jako poslední doplnili výčet klubů, které si to o víkendu v Ostravě rozdají o titul. Pro kapitána Jakuba Brabence je po těžkém zranění z úvodu roku postup na závěrečný turnaj velkým zadostiučiněním. „Vše se to rozhodne v jednom zápase. Ten když vyhrajeme, tak jsme ve finále, a to bychom strašně chtěli,“ přeje si. Modrobílí se v sobotním duelu střetnou s Hradcem Králové.

HokejkaSHOPvanoce

Jaké byly vaše pocity po postupu přes Havířov?
Postup je určitě super, ale hlavně teď chceme uspět na republice. Už se na ni budeme připravovat. Ve čtvrtek a pátek máme normálně tréninky, v sobotu jdeme na to.

V rozhodujícím semifinále proti Havířovu jste ale museli skóre otáčet, opět vám utekla první třetina.
První třetina mohla být zase lepší, opět jsme ji podcenili. Ve druhé části jsme naopak na ledě nechali všechno a ve třetí třetině jsme v tom pokračovali, a utkání dovedli do vítězného konce. Bylo to zasloužené vítězství.

To samé se vám stalo i o den dříve. Kde hledat příčiny?
Myslím si, že jsme hlavně soupeře trochu podcenili. Jak jsme vyhráli v Havířově, tak jsme si mysleli, že to půjde samo. První třetinu měl Havířov opět výbornou, ale nakonec jsme to otočili.

Museli jste po úterní porážce něco měnit?
Už ve druhém zápase ve třetí třetině jsme si říkali, že to hodíme za hlavu a připravujeme se na rozhodující duel. To se podařilo.

Celá série byla hodně vypjatá, udržet se v klidu a nenechat se vyloučit bylo hodně klíčové. Připravovali jste se na to?
Věděli jsme, že Havířov hraje tímto stylem. Připravili jsme se na to a přizpůsobili se. Dívali jsme se, jak hrálo áčko, a moc se nám líbilo, jak proti Hradci drželi nervy na uzdě. To nás inspirovalo a chtěli jsme tak také hrát.

Ležela v důležitých momentech odpovědnost právě na vás? Bral jste si v kabině slovo?
Já to takhle nevnímám. Hráli jsme všichni za jednoho. Vždycky jsme si řekli i něco mezi sebou, ale necháváme to hlavně na trenérech.

Foto: Vít Novák, hc-kometa.cz

Domácí zápasy byly náročné pro brankáře Ondřej Bizoně, který dostal v úterý šest gólů a ve středečním duelu po druhé brance střídal.
Nešlo mu to, ale to se stává. Takové zápasy prostě jsou. Myslím si, že se dobře připraví na republiku a věřím, že nás podrží.

Byla série s Havířovem těžší než ta, kterou jste ve čtvrtfinále sehráli s Přerovem?
Nechci říkat, že Přerov byl špatný. Havířov byl ale určitě lepší soupeř, více bruslivý a hrál hodně do těla.

Vás osobně na začátku kalendářního roku zabrzdilo zranění, když jste v duelu proti Vítkovicím narazil nohou do tyčky. Jaké byly prognózy?
Nejprve jsme nevěděli, na jak dlouho moje zranění bude. První týdny jsem nemohl vůbec chodit, začínal jsem až poté po malých krocích. Chodil jsem na rehabilitace a každým dnem to bylo lepší a lepší. Poté jsme každý den s kondičním trenérem Milošem Pecou jsme začali trénovat a díky němu jsem se dostal zpět. Nyní už to vůbec nevnímám, je to v naprosté pohodě.

V době vašeho zranění vylétl gólově i bodově Jakub Kos, třetí semifinále rozhodl pro změnu dvěma góly Ivo Sedláček. Sedla si vaše lajna zase zpět do pohody?
Ve třetím semifinále Ivoš zazářil a pro naši formaci je to jenom dobře. Už od začátku sezony jsme hráli spolu, takže doufáme, že nám to bude klapat i nadále. Kosák hraje výborně. Maká, snaží se a dělá všechno pro náš tým. Zaslouženě se mu to vrací.

Na oslavy není moc času, už v sobotu vás čeká první zápas na závěrečném turnaji...
Vše se to rozhodne v jednom zápase. Ten když vyhrajeme, tak jsme ve finále, a to bychom strašně chtěli. Ještě je to ale daleko, připravíme se, co nejlépe to jen jde.

Může vám osobně pomoci, že jste tento turnaj zažil už před dvěma lety s mladším dorostem v Hradci Králové?
Určitě to byla zkušenost. Tehdy mi ale bylo třináct, byli tam se mnou o dva roky starší spoluhráči a celé jsem to vnímal jinak. Myslím si, že to můžeme zvládnout.

Právě Hradec bude vašim soupeřem v semifinále „Final Four“. Sledovali jste dopředu jeho výkony a tušili jste se, že právě východočeský celek bude vaším dalším protivníkem?
Říkali jsme si, že by to mohl být Hradec, ale nějak extra jsme to nevnímali. Říkali jsme si však, že se můžeme připravit na každého a máme na to, abychom taky každého porazili. Hráli jsme s nimi už v základní části a mám pocit, že to bylo hodně těsné. Očekávám, že to bude podobné, a snad to urveme.

Foto: Vít Novák, hc-kometa.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz