bahis siteleri

Hradecký hrdina Cingeľ: Postupem to nekončí. Chceme jít dál

Lukáš Cingel | Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

V extralize nepodávají špatné výkony, ale výsledky mají dost kolísavé. V Lize mistrů? To je jiná písnička. To je válec. Hokejisté hradeckého Mountfieldu zase ukázali, že na evropské scéně jim to šlape výborně, a díky Lukáši Cingeľovi prošli přes švédského mistra z Färjestadu do čtvrtfinále!

Mountfield potěšil už v základní skupině, kde za sebou kromě německých Eisbären nechal i tradiční evropskou supersílu v podobě švédské Frölundy. Jako jediný tak držel prapor českých zástupců.

Los mu do osmifinálové série přichystal další těžkou výzvu ze Švédska, tentokrát úřadující mistry z Färjestadu.

Ale i tohoto soka Hradec porazil. Po obrovském dramatu, neboť v odvetě málem prohospodařil vedení 3:0 a soupeř dvěma brankami dovedl zápas do prodloužení.

Nervydrásající podívanou pak rozhodli dva muži: Henri Kiviaho, který chytil samostatný nájezd, a Lukáš Cingeľ, jenž svým druhým gólem večera poslal Východočechy mezi osm nejlepších týmů Evropy.

Osm nejlepších. To má skvělý zvuk!

Hradecký sen o opakování finálové účasti ze sezony 2019/20, a vlastně v ideálním případě jejím vylepšení, žije dál.

Lukáši, jaké jsou postupové emoce?
Super, že to tam padlo. Myslím si, že hlavně díky Kivimu, který chytil nájezd poté, co jsem ztratil puk. Nebýt jeho, vůbec jsme se k tomu nedostali. Řekl bych, že celý zápas jsme plnili to, co jsme si řekli, a jsme rádi, že to vyústilo ve šťastný konec.

Váš rozhodující gól byl taky trochu šťastný. Brankář při něm neviděl?
Blainič (Jeremie Blain) mi puk pěkně posunul ve středním pásmu. Já jsem si ho trošku podržel a pak jsem se snažil střílet přes něj. Udělal mi clonu, jak je velký (usmívá se).

Zrovna v pátek jste po svém druhém extraligovém gólu říkal, že jste to snad odšpuntoval. A teď jste dal dva za večer...
Ano, ano. V prodloužení tam byl kopec šancí, měli jsme je my i oni. Ten rozhodující gól mohl dát kdokoli, ale jsem rád, že to tam padlo nám.

Není výhra ještě cennější o to, že se vám rozrostla marodka a zase jste museli povolat hráče z širšího kádru?
Jasně, ale my máme čtyři vyrovnané pětky a snažíme se všichni hrát to samé. Nemáme tým postavený na jenom hráči. Myslím, že to je pro nás výhoda: Kdokoli naskočí, ten ví, co má hrát, a skvěle do toho zapadne.

„Nevím, jestli máme nějaké kouzlo. Kdybych to věděl, tak už jsem u trenérů a říkám jim, proč nám to tady tak jde a v extralize někdy tolik ne.“

Uvědomujete si, co jste dokázali? Přešli jste přes švédského mistra, postoupili jste do čtvrtfinále...
Fakt je to super, ale ještě není konec. Čeká nás další tým. Není to tak, že jsme vyhráli, postoupili a tím to končí. Chceme jít dál a budeme se na to soustředit.

Série byla hodně vyrovnaná a nesmírně těžká, viďte?
Hlavně jsme si dokázali, že můžeme hrát s kýmkoliv. Série to byla těžká. Färjestad hrál fakt výborně, přece jenom je to mistr švédské ligy. Věděli jsme, že má super přesilovky, ale řekl bych, že jsme oslabení odehráli super. Sice jsme v nich nějaké góly dostali, ale až tak moc šancí v nich neměli.

Jaké je vůbec hradecké kouzlo v Lize mistrů? I když vám to v extralize nejde optimálně, tady šlapete parádně.
Kouzlo? (přemýšlí) Nevím, jestli máme nějaké kouzlo. Kdybych to věděl, tak už jsem u trenérů a říkám jim, proč nám to tady tak jde a v extralize někdy tolik ne (usmívá se). Těžko říct.

„Je to spíš o tom, co hrajeme my. Je to v našich hlavách. I teď jsme si dokázali, že když děláme, co máme, tak můžeme porazit každého.“

Může to být odlišným stylem, který v zápasech na evropské scéně vídáme?
To si zase nemyslím. Řekl bych, že Frölunda hraje podobně jako třeba Sparta, Pardubice nebo Třinec. Je to spíš o tom, co hrajeme my. Je to v našich hlavách. I teď jsme si dokázali, že když děláme, co máme, tak můžeme porazit každého.

Máte nějakého vysněného soupeře do dalších bojů?
Myslím si, že to je jedno. Teď už ten hokej bude náročný tak či tak. Žádného vysněného soupeře nemám, ale možná bychom mohli ve finále napotřetí porazit Frölundu (směje se).

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz