Hradecké posily pro Spengler Cup? Lhoták a Gernát! Další esa nevyšla

Foto: Aleš Krecl, cslh.cz

22. prosince 2017, 17:33

Adam Bagar

Hokejisty Hradce Králové posílí na blížícím se Spengler Cupu ve švýcarském Davosu útočník Lukáš Lhoták z Ambri-Piotty a slovenský obránce Martin Gernát z Lausanne! Pro ČTK to řekl generální manažer východočeského klubu Aleš Kmoníček.

Plekanec Chance liga

Mountfield měl zájem o další tři reprezentační útočníky, kteří hrají švýcarskou NLA. Zajímal se o Romana Červenku, Michala Birnera a Dominika Kubalíka. Nakonec mu ale na prestižní akci pomůže stejně jako loni útočník Ambri-Piotty Lukáš Lhoták a také bývalý sparťanský obránce Martin Gernát, který aktuálně obléká dres Lausanne.

Červenku a Kubalíka zastavilo zranění, Birnera nepustil klub

„Červenka, Birner i Kubalík do Davosu chtěli jet,“ uvedl pro ČTK Kmoníček. Jenže zastavila je převážně zranění. Romana Červenku trápí natržený mezižeberní sval, kvůli kterému přišel už o Channel One Cup, Dominik Kubalík si na turnaji v Moskvě poranil rameno. „A Michala Birnera klub neuvolnil,“ doplnil hradecký generální manažer.

Co se týče případných absencí vlastních hráčů, v tomto ohledu může být trenérský štáb v čele s Václavem Sýkorou velice spokojený. Hradec Králové má marodku prázdnou. V Davosu mu bude chybět pouze mladý útočník Radovan Pavlík, jenž se momentálně chystá s reprezentací hráčů do 20 let na světový šampionát v americkém Buffalu.

„Loňské čtvrtfinále? Letos bychom chtěli umístění vylepšit. Semifinále by bylo fajn.“

Mountfield se na Spengler Cupu představil už loni, tehdy při své premiéře vypadl s Kanadou po čtvrtfinálové porážce 1:5. Letos už by rád zabojoval o medaile. „Chtěli bychom umístění vylepšit,“ přiznal Kmoníček. „Semifinále by bylo fajn. Myslím, že je výhodou, že jsme na Spengler Cupu už jednou byli a poznali tak prostředí,“ dodal.

Východočeši se ve Švýcarsku utkají nejdřív s Kanadou. Jejich druhým soupeřem ve skupině bude domácí Davos, jehož barvy hájí útočník Robert Kousal. Ve druhé skupině se představí reprezentace Švýcarska, finská Hämeenlinna a lotyšská Riga, která působí v ruské KHL. Vítězové skupin postupují tradičně přímo do bojů o medaile.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz