Hradecká křeč! Plácáme se, musíme začít sami u sebe, hřímá Koukal

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

18. listopadu 11:19

Martin Voltr

Jen čtyři body je dělí od jedenácté příčky a osm od sestupové, zatímco sedmnáct od první... Hokejisté Mountfieldu jsou v patrech, kde by to od nich vzhledem k síle kádru málokdo čekal. Prohra s Třincem byla jejich čtvrtou v řadě – znovu dali jediný gól, o který se postaral Petr Koukal.

HokejkaSHOPvanoce

Impuls jménem Vladimír Růžička zatím ani v nejmenším nezafungoval, Hradečtí od příchodu renomovaného kouče vyhráli jen dva ze sedmi extraligových duelů. Jak moc za tím stojí defenzivnější taktika, která kádru dosud nepřináší ovoce, a jak moc další faktory, to je otázkou.

Každopádně v neděli proti Třinci už bylo chvílemi cítit, že na hráčích leží psychická deka. „Je to možné, ta nervozita asi jde znát. V hlavách už to je, že bychom prostě měli zabrat a vyhrát. Doufal jsem, že repre pauza a ubojovaná výhra 1:0 nad Mannheimem nás trochu psychicky zklidní, i na Spartě jsme předvedli celkem slušný výkon, ale jednou hloupou chybou jsme přišli o body,“ přemýšlí Petr Koukal.

Jenže Oceláři teď drželi obranný val perfektně a vyvarovali se kiksů, jaké měl Hradec. „V první třetině je to celkem vyrovnaný hokej, a prohráváme 0:2. Ještě si necháme dát gól čtrnáct vteřin do konce, to nás sráží,“ štve Koukala.

Utkání se pak lámalo po jeho kontaktní trefě. Tam měl Mountfield vyrovnat, a ne namazat soupeři na třetí branku! „Uděláme obrovskou chybu, trefíme hráče, oni jedou sami a je to 1:3. Přitom Třinec měl v té třetině tak tři střely někde od modré,“ kroutí hlavou jediný hradecký střelec. „Soustředili se na střední pásmo, na obranu.“

Když se pak sečetla špičkově plněná taktika Ocelářů, bídná koncovka Mountfieldu a taky trochu smůly v podobě napálených tyček, tak bylo víceméně hotovo.

„Už tam byla taková celková křeč. Oni bránili, vyhazovali to. Jak Sparta, když dala na 2:1. Takhle se teď hraje hokej, ze zabezpečné obrany. My si s tím bohužel momentálně nedokážeme poradit, abychom šli třeba do vedení a zatáhli to,“ pokračuje hradecký útočník.

Trenéři v poslední době míchají sestavou, jak to jenom jde; v neděli třeba seděl reprezentant Radovan Pavlík. Rošády ale zatím k úspěšnému cíli nevedou. Jasné je, že tým teď nemá čas sedět a přemýšlet. Hned v pondělí totiž vyráží na odvetu osmifinále Ligy mistrů do Mannheimu.

„Nikdo jiný nám nepomůže než my sami. Je to o tom sklopit hlavu. Za dva dny máme zápas, takže musíme zase koukat dopředu. Tohle už je bohužel pryč, nemáme body a mrzí nás, že zase přišli fanoušci, podporovali nás a my to doma nejsme schopní urvat,“ ví Koukal.

Teprve pohled na tabulku domácích zápasů ale jeho slova vysvětluje v plné „kráse“: Hradec Králové má na svém stadionu žalostnou bilanci 13 získaných bodů ze 33 možných!

„Už je to asi šestá krize, ale teď přišel Růža, všechno, a plácáme se v tom. Musíme se z toho nějak vyhrabat a začít sami u sebe, kouknout, jak každý pracuje. Jinudy cesta nevede,“ dodává Petr Koukal.

Sestřih utkání Mountfield HK – HC Oceláři Třinec 1:4

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz