Hradec zahájí přípravu, vyzkouší Nedomlela, Straku i Lotyše. Co Smoleňák?

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

23. července 8:00

Jan Šimek

Hokejisté Hradce Králové odstartují společnou přípravu na ledě. Chybět nebudou ani nové tváře, které pod Bílou věží zabojují na zkoušce o smlouvu. Jde o útočníka Petra Straku z Plzně, obránce Richarda Nedomlela z pražské Sparty a lotyšského forvarda Marise Bičevskise. Na pokračování Radka Smoleňáka v dresu Hradce to ale podle všeho nevypadá.

Plekanec Chance liga

„Naskytly se nám příležitosti zkusit hráče na try out, takže si počkáme, jestli nás zaujmou natolik, že bychom posléze uvažovali o podpisu smlouvy. Máme rozjednané některé zahraniční hráče, ale momentálně chceme počkat, jak dopadnou hráči na try out,“ vysvětluje generální manažer Hradce Aleš Kmoníček pro klubový web.

Pod Bílou věží se tak na testech představí plzeňský útočník Petr Straka, který strávil uplynulou sezonu v dresu indiánů a Jihlavy. „Máme na něj dobré reference a jsme domluveni na několikatýdenní try out. Chce dokázat, že jeho loňská sezona nebyla úplně povedená. Dále máme dohodu s lotyšským reprezentantem Marisem Bičevskisem, jenž má také zájem zabojovat o smlouvu. Přijel by na konci července a absolvoval i první zápasy, přičemž bychom se po nich rozhodli, co a jak dál. Kdyby dostal do té doby nějakou lukrativní nabídku, asi by ji podepsal, ale předběžně jsme na zkoušce u nás domluveni,“ upřesňuje Kmoníček.

Finsko nevyšlo. Vincour jde z Komety do Hradce »

Kromě útočných posil si Mountfield vyzkouší i urostlého beka Richarda Nedomlela ze Sparty, který končil minulý ročník v Mladé Boleslavi. „Trenér Krupp na rovinu Richardovi řekl, že mu nezapadá do koncepce. Následně byla ukončena jeho smlouva se Spartou," informoval hokej.cz zástupce hráče Martin Podlešák.

Nedomlel se nyní zapojí do přípravy Mountfieldu. „Chceme zkusit hráče, který má zajímavé parametry. Je velký, silný a důrazný. Sháněli jsme obránce podobného typu, a právě Richard toto splňuje. Domluvili jsme se tedy s hráčem na try outu, který bude trvat zhruba do posledního zápasu Mountfield Cupu, a pak se rozhodneme. V tuto chvíli není složení obrany definitivní. Uvidíme, jak se to celé vyvine, v potaz musíme brát i situaci okolo Radima Šaldy,“ pokračuje.

Jak to s mladým obráncem nyní vypadá? „Po draftu dostal nabídku z Rimouski, což je klub v juniorské soutěži. Zvažujeme, zdali ho pustíme, nebo ne, protože je to samozřejmě především na nás. Zjišťujeme, jak by pak celá situace vypadala. Probíráme ji s trenéry,“ říká generální manažer Mountfieldu. „Jde totiž hlavně o to, abychom měli kádr takový, jaký si představujeme. Pro případ, že by odešel, zvažujeme nějakou náhradu. Beka, jenž by mohl startovat na stejné pozici. Musíme také brát v potaz pravidla pro stanovení výše odstupného za hráče, který podepíše smlouvu s týmem NHL,“ dodává.

Smoleňák? Dali jsme mu maximální nabídku

Nevypadá to, že by měl v Hradci setrvat ani zkušený útočník Radek Smoleňák. S elitním borcem vedení klubu nenašlo společnou řeč po finanční stránce. „S Radkem jsme dlouho jednali, a i když obě strany měly – a možná ještě mají – zájem spolupracovat, tak jsme zkrátka nedokázali najít společnou cestu v oblasti financí. Pro nás je letošní sezóna trošku jiná, a to i finančně. Radkovi jsme dali maximální nabídku, jakou jsme byli schopni, a on ji neakceptoval, tudíž v tuto chvíli již dále nejednáme. Kdyby si to v dohledné době, než třeba někoho podepíšeme, rozmyslel, budeme velmi rádi, protože všichni včetně prezidenta klubu, mě, sportovního manažera i trenérů bychom tady Radka rádi viděli. Ale někdy se tohle prostě stane,“ hlásí Kmoníček pro hradecký web.

S Mountfieldem se připravuje i mladý útočník Matěj Chalupa. „Vytipoval si ho Jarda Bednář. Je s námi vlastně už od začátku přípravy, rozhodovat se budeme někdy v průběhu srpna. Chceme mu nechat velký prostor, aby ukázal, že na to má,“ tvrdí jeden z šéfů hradeckého klubu. Kádr tedy dostane jasné obrysy v srpnu. „Pokud by se stalo, že by nás situace neuspokojila, vždycky můžeme sáhnout po hráči ze zahraničí, jenž kvalitami, které požadujeme, disponuje. Uvidíme,“ uzavírá Aleš Kmoníček.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz