Hradec se rozloučí s CHL proti Oulu, udrží Plzeň na Slovensku dominanci?

Foto: Milan Podpera, hcskoda.cz

Program základních skupin Ligy mistrů dnes zakončí kvarteto zápasů, v nich se představí také dva české týmy. Neporazitelná Plzeň zajíždí do Banské Bystrice, Hradec Králové se rozloučí domácí partií s finským Oulu.

Nový fanshop

Dnešní program základních skupin CHL

17:00 HC 05 Banská Bystrica – HC Škoda Plzeň
18:00 Junosť Minsk – TPS Turku
18:00 Mountfield HK – Kärpät Oulu
19:30 Red Bull Salcburk – SC Bern

Mountfield má na kontě jediné vítězství a čtyři porážky, ta poslední 2:3 od polárního kruhu už definitivně rozhodla o tom, že nemá šanci postoupit do vyřazovacích bojů. V nich se představí překvapivě francouzský Rouen a podle předpokladů úřadující finský šampión z Oulu, už jistý vítěz skupiny se na závěr představí pod Bílou věží.

„Přestože víme, že už nemůžeme postoupit, budeme chtít odehrát kvalitní zápas. Opět dáme co nejvíce prostoru mladším hráčům, pro které je utkání skvělá příležitost a nová zkušenost. Chytat bude Jarda Pavelka,“ odkrývá na webu mountfieldhk.cz hlavní trenér Tomáš Martinec před bitvou lídrů české a finské nejvyšší soutěže.

Tabulky základních skupin CHL »

Plzeň už má dávno zajištěný postup z prvního fleku, když skvěle zvládla náročná dvojutkání se švýcarským Luganem a úřadujícím mistrem CHL z Jyväskylä, který končí už ve skupině. Indiáni jako jediní z 32 účastníků ještě neztratili ani bod. Skupině vládnou při skóre 22:12, naposledy doma v přestřelce přetlačili Banskou Bystrici 6:4.

A uspět chtějí i v odvetě na Slovensku, kde oba týmy opět nenastoupí v nejsilnějších možných sestavách. „Na pár místech bude sestava trochu odlišná od té extraligové, někteří hráči budou jiní. Budeme chtít hru rozložit, hrát na kompletní čtyři pětky,“ prozrazuje pro klubový web hcskoda.cz plzeňský asistent trenéra Jiří Hanzlík.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz