Hradec se protrápil do Ligy mistrů. Před derby bije na poplach

Foto: Lukáš Souček, mountfieldhk.cz

Pro hradecký Mountfield to byl večer plný paradoxů. Jihlavské Dukle dovolil teprve třetí tříbodové vítězství na venkovních kluzištích v sezoně, po dlouhé pauze zase prožívá kocovinu. Ale i přesto může slavit historicky nejlepší druhé místo v základní části a také „slavit“ (tady jsou uvozovky důležité) postup do Ligy mistrů.

Plekanec Chance liga

Pro vnějšího pozorovatele je to snad až úsměvné. Liga mistrů na sociálních sítích vesele oznamuje dalšího jistého účastníka příštího ročníku... Jenže už několik měsíců předtím prezident klubu Miroslav Schön jasně deklaroval, že CHL se v Hradci prostě hrát nebude. Jeho odůvodnění je jasné – soutěž je po čtyřech letech pořád finančně prodělečná a klub na ni musí doplácet. Mimochodem, takový Spengler Cup představuje opak.

Takže jak to bude, když si Mountfield vstupenku skutečně zajistil? „To je otázka spíš na vedení, na generálního manažera nebo majitele. Já to bezprostředně po zápase neřeším,“ říká asistent trenéra Pavel Hynek.

Výsledku v základní části si ale oprávněně cení. „Za celý realizační tým bych chtěl klukům poděkovat za druhé místo. I když jsme si ho neuhráli sami,“ doplňuje na adresu nepovedeného pátečního zápasu.

Stříteský: Nechceme se jenom připravovat na baráž

Východočeši po dlouhé přestávce zase trpí. Zažili to už zkraje sezony – tehdy pojali všelijak, jen ne prestižně, zápasy Ligy mistrů, a v extralize se pak těžko chytali. Teď odehráli dva přípravné duely v poloviční sestavě, způsobené olympiádou i marodkou, nicméně zbytek hráčů je absolvoval spíš v duchu hesla „hlavně se nezranit“. Něco za něco, tým musí svou hru znovu vystavět.

Proti Dukle přitom začal skvěle. Jenže ze své ostropalby v prvních minutách gól nevytěžil a do přestávky naopak tři sám inkasoval... „Možná jsme si mysleli, že to půjde samo. Oni se dvěma jednoduchými tečovanými střelami dostali do vedení a potom to víceméně zavřeli a čekali na naše chyby,“ kroutí hlavou Lukáš Cingel po jihlavské lekci z produktivity.

„Hráli hodně jednoduše, a tak se dneska hokej hraje. Střela a clonění před bránou. My jsme to možná někdy až moc překombinovali,“ pokračuje slovenský olympionik. Když se k tomu přidala velká spousta chyb v obraně, nečekaná porážka byla na světě. Na druhé straně zazářil Jakub Škarek, jenž čelil rovné čtyřicítce střel a překonal ho pouze dvakrát právě Cingel.

Hradečtí si teď musí vzít to dobré z pár solidních pasáží a na všech postech se zmátořit. Jinak by si mohli v neděli podvečer uříznout ostudu. Čeká je totiž televizní derby na ledě rozjetých Pardubic, které mají velkou motivaci postoupit přímo do čtvrtfinále!

Sportovní gesto Richarda Diviše 

„Máme jim co vracet. Určitě se budeme snažit co nejlíp připravit. Chceme ten zápas vyhrát a zlepšit si náladu,“ ujišťuje Cingel. „Zaprvé je to derby a zadruhé poslední zápas před play off, a my se musíme dostat na nějakou vlnu. Nesmíme to brát, že je hotovo,“ nabádá další útočník Lukáš Vopelka, jenž právě v pátek oslavil 22. narozeniny.

Varovným prstem budiž nejenom poslední dvě vzájemné porážky, ale i pardubický triumf 6:2 v Třinci. Od Mountfieldu to teď musí být mnohem lepší. „Určitě musí. Musíme proměňovat to, co máme. Pardubice jsou skvělý mančaft a je to derby, takže to doho musíme jít naplno,“ burcuje Vopelka.

Už jenom kvůli aktuálně rozmrzelým fanouškům, jejichž náladu až do čtvrtka 15. března určí jen a pouze nedělní výsledek.

Sestřih utkání Mountfield HK – HC Dukla Jihlava

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz