Hradec po pauze válí. Cíl je co nejvyšší, hlásí Pavelka

Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

Oceláři po souboji s vedoucím Libercem na svém ledě přivítali dalšího tabulkového souseda, tentokráte z Hradce Králové. Mountfield aktuálně absolvuje čtyřzápasový venkovní trip, druhou zastávkou byla třinecká WERK ARENA. Tým zpod Bílé věže si třemi brankami v závěrečné dvacetiminutovce došel pro tři body, v tabulce tak na třetím místě vystřídal právě svého pátečního soka.

NHL 20

WERK ARENA po souboji Ocelářů s Libercem viděla další šlágr kola, tentokráte souboj třetího týmu se čtvrtým. Pořadí mezi Třincem a Hradcem se po vzájemném souboji prohodilo, Mountfield po vysoké výhře 5:1 v tabulce zaujal třetí příčku. Hlavním stavebním kamenem hradeckého vítězství, kromě pěti vstřelených branek, byl spolehlivý výkon gólmana Jaroslava Pavelky, který zastavil dvaadvacet střel domácích. Do sítě mu prošel jen milimetrový projektil Guntise Galvinše, pětadvacetiletý brankář i tak mohl být spokojený.

Dostal jste jen jeden gól, jaký to byl zápas?
Nejdůležitější jsou pro nás tři body. Porazit Třinec u nich doma je ale vždycky příjemné. Já jsem rád, že jsme to zvládli v takovém stylu. Napadaly tam branky, já musím pozvednout všechny kluky, hráli opravdu výborně a hlavně obětavě. Zblokovali spoustu střel, tím mi tu práci hodně ulehčili. Je to zasloužené vítězství.

Na druhou stranu domácí střelci vám také dost pomohli, ne?
Nějaké šance měli, když to ale naši beci zblokují, tak to je prostě paráda. Nebo když Vladimír Roth dostal nahrávku mezi kruhy, tak ještě náš obránce mu to vypíchl. Byla to super práce dozadu. Možná to byl boj o třetí místo. Tabulka je hrozně vyrovnaná a my máme šňůru čtyř zápasů venku, dva ještě zbývají. Jsem rád, že se povedlo potvrdit vítězství v Olomouci. Zítra si dáme trénink a večer pojedeme do Varů.

„Porazit Třinec u nich doma je vždycky příjemné."

Nečekal jste, že v Třinci budete mít trochu více práce?
Bývá to tady nepříjemné, domácí vždy vyšlou hodně střel. Takové zápasy ale pro gólmana bývají lepší. Když na vás jde hodně puků, tak se cítíte lépe a jistěji. Popravdě ani nevím, kolik jsem měl zákroků, takže to moc nemůžu hodnotit.

Kde hledat rozhodující moment utkání?
Určitě to byl gól na 3:1 z úvodu třetí třetiny. My se uklidnili, pak ještě přidali další dvě branky a o zápasu bylo rozhodnuto. Třinec už se zpátky do zápasu nevrátil, pak navíc udělali zbytečné fauly a my hráli v početní výhodě. Zkušeně jsme si to pohlídali.

Domácí v první lajně měli Jiřího Polanského s Martinem Růžičkou, stihne si gólman uvědomit proti komu hraje?
V každém týmu jsou šikovní hráči, ať to je v Třinci, nebo kdekoliv jinde. Každý vám může dát gól. Nijak zvlášť jsem se na ně proto nepřipravoval. Já věděl, jak hrají přesilovky. Těch naštěstí moc neměli, zaplať pánbůh, že to Růžička, ani Hrňa z druhé strany, nedostali na volej. Tohle jsme si pohlídali. My se ale soustředíme na vlastní výkon a neřešíme, jestli proti nám hraje ten nebo ten.

Po osmi gólech v Mladé Boleslavi jste třikrát za sebou venku dostali jen jeden gól, co se změnilo?
To se stane, někdy vám to tam napadá, pak zase se snažím tým podržet. Nezměnilo se vlastně nic. Já jsem rád za šanci, kterou jsem dostal. Snažím se to chytit za pačesy.

„Zaplať pánbůh, že to Růžička, ani Hrňa z druhé strany, nedostali na volej."

Bylo to myšleno tak, že třeba kluci začali více bránit.
Mockrát za sezonu se nám nestalo, že jsme dostali hodně gólů. Jednou to přijít muselo, takže jsme si to snad už vybrali. Přes reprezentační přestávku jsme si odpočinuli, nabrali sílu a zvládli dva těžké zápasy za sebou. Navíc venku. Je to super, my ale jedeme dál.

Proháníte už i Plzeň, myslíte si ještě výš?
Cíl je co nejvyšší, udělat si co nejlepší pozici pro play off. To je základ, abychom začali doma. To je teď nejdůležitější.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz