Hradec neuspěl, Čiliak se na rok upsal v KHL. Z Komety prý míří do Slovanu

Foto: Jiří Grulich, hc-kometa.cz

27. května 2018, 8:49

Adam Bagar

Dvakrát za sebou byl vyhlášen nejlepším extraligovým gólmanem sezony a výrazně se podepsal pod to, že v Brně slavili mistrovský double. Příští rok se bude Kometa pokoušet o zlatý hattrick, ale on už u toho nebude. Ačkoli ho podle Sportu lanařili i v Mountfieldu, slovenský brankář Marek Čiliak odchází do ruské KHL, kde podepsal roční smlouvu.

Nový fanshop

Na Twitteru o tom informuje ruský agent Ivan Botev z agentury SCB Group. "Gratuluji brankáři slovenské hokejové reprezentace Marku Čiliakovi k podpisu roční smlouvy s týmem KHL. Chci, aby to nejdřív oznámil klub. Mělo by to být už brzy," píše Botev.

U našich východních sousedů se hned začalo mluvit o Slovanu Bratislava. Generální manažer slovenského účastníka Kontinentální ligy Patrik Ziman sice přiznal, že klub s Markem Čiliakem komunikoval, konečný výsledek jednání však nechtěl prozradit.

"Podepsal jsem do KHL, ale nemohu ještě říct jméno klubu," řekl pro slovenský deník Nový Čas osmadvacetiletý gólman, který si teď po náročné sezoně užívá relax s rodinou. "Marek jde do Slovanu, už taky podepsal smlouvu," prozradil zdroj deníku.

Haščák se v Kometě po dvou titulech loučí, budoucnost zatím neřeší »

Marek Čiliak má za sebou výbornou sezonu, znovu patřil k nejlepším gólmanům v extralize a výrazně přispěl k druhému titulu v řadě. Svými výkony si navíc vysloužil pozvánku do repre. Premiérově se představil na MS, navíc jako brankářská jednička.

Extraligu opouští po pěti letech. "Už před sezonou jsme si řekli, že když mu přijde zajímavá nabídka, popřejeme mu hodně štěstí. Věřím, že se mu sen splní a finanční ohodnocení bude mít daleko větší," uvedl nedávno brněnský šéf a trenér Libor Zábranský.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz