Hradec má nového kapitána, stal se jím Smoleňák. A co asistenti?

Foto: mountfieldhk.cz

25. července 12:17

Adam Bagar

Hokejisté Hradce Králové mají nového kapitána. Po loučícím se zadákovi Dominiku Graňákovi převzal pomyslnou taktovku zkušený útočník Radek Smoleňák.

Nový fanshop

„Samozřejmě mě potěšilo, že jsem se stal kapitánem týmu. Když se podívám na kapitány, kteří byli v Mountfieldu přede mnou, ať už Jirka Šimánek, Jarda Bednář, Petr Koukal nebo Domino Graňák, tak všechno to byli nebo jsou vynikající hokejisté, kterých si vážím za to, jací jsou,“ hlásí na klubovém webu Radek Smoleňák.

„Je to čest, ale taky trochu závazek.“

„To, že jsem v takové společnosti, mi samozřejmě udělalo radost. Zároveň myslím a doufám, že budu na ledě i v kabině pořád stejný. Byla by chyba se najednou měnit a dělat něco jiného, než doposud. Je to čest, ale taky trochu závazek,“ dodává zkušený hokejista, který nosil céčko už ve Slovanu Bratislava či v českém národním týmu.

Asistenty budou Radovan Pavlík a Rudolf Červený

Jeho asistenty budou další dva útočníci – klubový odchovanec Radovan Pavlík a navrátilec z KHL Rudolf Červený. „Kabina tady jako organismus funguje výborně a každý z pětadvaceti kluků, které tady máme, je svým způsobem lídr, kterého potřebujeme. Sázíme na tvrdou práci celého kolektivu,“ uzavírá nový kapitán Mountfieldu.

Foto: Jan Vavřina, mountfieldhk.cz

Aktuální soupiska Mountfieldu HK

Brankáři:
Marek Mazanec, Štěpán Lukeš, Daniel Dvořák.

Obránci:
Oskars Cibulskis, Zdeněk Čáp, Michael Gaspar, Tomáš Linhart, Richard Nedomlel, Filip Pavlík, Mislav Rosandič, Radim Šalda, Petr Zámorský.

Útočníci:
Jan Berger, Maris Bičevskis, Lukáš Cingel, Rudolf Červený, Michal Dragoun, Matěj Chalupa, Aleš Jergl, Petr Koukal, Adam Kubík, Patrik Miškář, Matej Paulovič, Radovan Pavlík, Jordann Perret, Radek Pilař, Daniel Rákos, Radek Smoleňák, Tomáš Vincour, Lukáš Vopelka.

Změny v kádru Mountfieldu HK

Příchody:

Rudolf Červený (Brynäs)
Marek Mazanec (Utica)
Adam Kubík (Kladno)
Jordann Perret (Pardubice)
Aleš Jergl (Olomouc)
Štěpán Lukeš (Chomutov)
Zdeněk Čáp (Prostějov)
Radim Šalda? (Rimouski)

Odchody:

Dominik Graňák (Karlovy Vary)
Lucas Lessio (neznámo)
Brandon Maxwell (neznámo)
Jaroslav Pavelka (Plzeň)
Sébastien Piché (neznámo)
Juraj Bezúch (Košice)
Roman Kukumberg (Slovan Bratislava)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz