Hradec má Lukeše, Jergla, Kubíka či Perreta. Loučí se Graňák a další

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

1. května 2019, 9:18

Adam Bagar

Po Marku Mazancovi odkryli v Hradci Králové další nová jména, pod Bílou věž se stěhují brankář Štěpán Lukeš s útočníky Alešem Jerglem, Jordannem Perretem a Adamem Kubíkem.

Esport hokejová liga

Mountfield půjde do nového ročníku s novou brankářskou dvojicí. Marka Mazance doplní Štěpán Lukeš, který podepsal jednoletou smlouvu s možností klubu uplatnit na něj opční právo. Třetím do party pak zůstává Daniel Dvořák, kterému vedení klubu shání angažmá ve druhé nejvyšší soutěži.

V obraně se loučí jen kapitán Dominik Graňák. Spekuluje se však i o odchodu Petra Zámorského. „Má v klubu platnou smlouvu již bez výstupní klauzule a je jen na nás, zda ho v případě pro klub velmi lukrativní nabídky uvolníme. O tom prozatím nejednáme,“ líčí generální manažer Aleš Kmoníček.

PŘESTUPY v TELH a Chance lize ONLINE »

V týmu nepokračují tři útočníci. Juraj Bezúch má sice platnou smlouvu, ale klub už s jeho službami nepočítá, na odchodu jsou i Roman Kukumberg a Lucas Lessio. Nahradí je trio nových forvardů. Hradec Králové získal z Mory Aleše Jergla, z Dynama Jordanna Perreta a z Kladna Adama Kubíka.

Aleš Jergl podepsal pod Bílou věží dlouhodobý kontrakt. „Jedná se o relativně mladého útočníka, který letos zazářil v olomouckém dresu. Slibujeme si od něj, že by mohl být produktivním hráčem. Své místo v sestavě si musí najít, ale víme, že v něm potenciál je,“ má jasno Aleš Kmoníček.

Francouzský reprezentant Jordann Perret se upsal na jednu sezonu s možností uplatnění opce. „Jordann přichází především na přání trenérů, kteří v něm vidí přesně parametry hráče do herního stylu, jenž chceme také v příští sezoně praktikovat,“ říká na adresu rychlonohého křídla Kmoníček.

A Adam Kubík, který v uplynulé sezoně v Kladně zazářil 37 body, podepsal víceletou smlouvu. „V případě Adama jde o mladého hráče, který má potenciál a mohl by to být příslib do budoucna. Svoje místo v útoku, kde bude konkurence poměrně velká, si ale musí vybojovat,“ uzavírá manažer Mountfieldu.

Aktuální soupiska pro sezonu 2019/20

Brankáři:
Daniel Dvořák, Štěpán Lukeš, Marek Mazanec.

Obránci:
Oskars Cibulskis, Michael Gaspar, Tomáš Linhart, Richard Nedomlel, Filip Pavlík, Mislav Rosandič, Petr Zámorský.

Útočníci:
Jan Berger, Maris Bičevskis, Lukáš Cingel, Michal Dragoun, Matěj Chalupa, Aleš Jergl, Petr Koukal, Adam Kubík, Patrik Miškář, Matej Paulovič, Radovan Pavlík, Jordann Perret, Radek Pilař, Daniel Rákos, Radek Smoleňák, Tomáš Vincour, Lukáš Vopelka.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz