Hradec má další hvězdnou posilu, do extraligy se vrací Radek Smoleňák

Foto: Facebook HC SLOVAN Bratislava

6. prosince 2017, 13:07

Adam Bagar

Nebylo žádným tajemstvím, že Hradec Králové shání posilu do útoku. Šestý prosincový den se tamní fanoušci dočkali, v klíčových bitvách sezony Mountfieldu pomůže zkušený útočník Radek Smoleňák. Bývalý reprezentant, který naposledy hrál ruskou KHL za Slovan Bratislava, se mezi tuzemskou elitu vrací po takřka sedmi letech! Na východ Čech přichází na hostování do konce probíhající sezony.

Nový fanshop

Zkušený útočník naposledy hrál Kontinentální ligu v Bratislavě, kde byl nejproduktivnějším hráčem. Přesto ho běloruský kouč Eduard Zankovec odstavil. Podle něj byl Radek Smoleňák hráčem do prvních dvou formací. „Ale mi se tam nevešel a ve třetí nebo čtvrté pětce nemůže hrát,“ vysvětloval Říhův nástupce pro web championat.ru.

„Získali jsme hráče, který by měl zvýšit důraz v osobních soubojích, před brankou a zároveň by měl zvýšit naši produktivitu.“

Smoleňák, jenž dřív sbíral zkušenosti také ve Finsku, Švédsku a na kontě má dokonce sedm startů v NHL, se s tím jen těžko smiřoval. „Udělejte si obrázek sami. Mám na tu věc vlastní názor, přijde mi to úsměvné. Ještě jsem to nezažil,“ řekl český útočník slovenskému deníku Sport. Logickým vyústěním tak bylo ukončení spolupráce.

Na nové působiště Smoleňák nečekal dlouho, sáhl po něm ambiciózní Mountfield. „Jsem rád, že se nám podařilo s tak kvalitním hráčem dotáhnout jednání do zdárného konce. Získali jsme hráče, který by měl zvýšit důraz v osobních soubojích, před brankou a zároveň by měl zvýšit naši produktivitu,“ líčí generální manažer Aleš Kmoníček.

Smoleňák se k týmu připojí ve čtvrtek, nastoupí už proti Litvínovu

„Má na to potřebné parametry,“ doplňuje Kmoníček k příchodu jednatřicetiletého útočníka, jenž v aktuální sezoně KHL zazářil 19 body ve 24 zápasech. Své kvality bude chtít potvrdit i mezi tuzemskou elitou. Do extraligy se vrací po takřka sedmi letech strávených v zahraničí, v sezoně 2010-11 hájil nejdřív barvy Sparty a pak i Kladna.

Čerstvá posila Východočechů dorazí pod Bílou věž ve čtvrtek. „Naše dohoda je v tuto chvíli do konce soutěžního ročníku. Radek by se měl hned ve čtvrtek připojit k týmu a pokud se nic nestane, v pátek naskočí do zápasu proti Litvínovu,“ sděluje Aleš Kmoníček, který si od útočné akvizice s reprezentačními zkušenostmi hodně slibuje.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz