Hradec lovil v Třinci, přivedl Linharta a Rákose. Získal i slovenské mladíky

Foto: Marian Ježowicz, hcocelari.cz

1. května 2018, 9:33

Jan Šimek

Nedávno pod Bílou věží avizovali odchody, teď hradecký klub přichází se seznamem prvních posil. Dres Mountfieldu budou v novém ročníku oblékat útočník Daniel Rákos a obránce Tomáš Linhart, oba naposledy působili v Třinci. Vedení Hradce Králové přivedlo i dva slovenské útočníky – Juraje Bezúcha a Michala Hlinku. V klubu zůstává i zadák Petr Zámorský, jenž s Mountfieldem podepsal dvouletou smlouvu.

Nový fanshop

Defenzivu tak má Hradec v podstatě vyřešenou. Poté, co se klubu na dva roky upsal Petr Zámorský a do áčka se posunuli mladíci Radim Šalda s Michaelem Gasparem, navíc Mountfield přivedl Tomáše Linharta. Ten naposledy působil ve Slezsku. S Oceláři si zkušený bek došel pro stříbrnou medaili. 

„Vzhledem k tomu, že obranu omladíme, jsme rádi, že se nám Tomáše podařilo získat. Myslím si, že jeho zkušenosti a důraz v soubojích i v předbrankovém prostoru se nám budou hodit,“ tuší generální manažer Mountfieldu Aleš Kmoníček. 

„Obrana vypadá dobře. Aktuálně máme k dispozici osm obránců, navíc můžeme povolat Štěpána Havránka nebo další mladé kluky z juniorky. Máme tady pět hodně zkušených beků, v tuto chvíli s žádným dalším nejednáme,“ dodává.

Útok posílí Rákos, Hlinka a Bezúch

Po deseti letech znovu oblékne hradecký dres útočník Daniel Rákos. Třicetiletý borec, jenž v uplynulé sezoně bojoval za Třinec, podepsal víceletou smlouvu. „Na Danovi jsme se jednomyslně shodli jak v rámci diskuzí s již bývalými trenéry, tak i s Jardou Bednářem. Je to typ bruslivého a velmi nepříjemného útočníka, kterého v týmu nemáme,“ představuje útočnou posilu Aleš Kmoníček.

Další akvizice Mountfieldu pochází ze Slovenska. Prvním z noviců je Michal Hlinka, který v posledních letech nastupoval za Trenčín a Slovan Bratislava. „Sledovali jsme ho dva roky a víme, co od něj čekat. Slibujeme si od něj zvýšení agresivity a zlepšení pohybu. Je to podle nás hodně nadějný hráč, který měl obrovský zájem u nás hrát a chce na sobě tvrdě pracovat,“ pokračuje šéf hradeckého klubu.

Přichází také Hlinkův parťák z Trenčína a Slovanu Juraj Bezúch. „Juraj je podobný typ jako Martin Látal, hodně rychlý útočník a výborný bruslař, kterého jsme také sledovali již druhou sezónu. Zejména letos se mu ročník v Trenčíně povedl,“ hlásí Kmoníček.

Zda v útočných řadách Hradce zůstanou Rudolf Červený, Andris Džerinš či Radek Smoleňák zatím není známo. Poslední dva jmenovaní si hledají angažmá v zahraničí, Červený má ve smlouvě zakotvenou výstupní klauzuli. Také on tedy může zmizet za hranice. Existuje ovšem i varianta, že zůstanou pod Bílou věží. Vedení Mountfieldu uvedlo, že je s nimi připraveno jednat.

Zůstane Rybár? V zámoří je o něj zájem

V Hradci Králové se ale musí zabývat také brankářskou otázkou. Patrik Rybár má za sebou velmi dobrou sezonu a proslýchá se, že o jeho služby je zájem v NHL. „Je tedy pravděpodobné, že by mohl podepsat smlouvu v zámoří, což je jediná možnost, jak bychom ho mohli ztratit,“ tvrdí Aleš Kmoníček. 

Mladého gólmana Daniela Dvořáka, který se s osmnáctkou zúčastnil mistrovství světa, čeká draft. „Situaci s gólmany řešíme už nyní, monitorujeme trh a chtěli bychom v případě odchodu Patrika přivést jednoho kvalitního zkušeného brankáře,“ dodává.

Hokejisté Mountfieldu se ke společné přípravě poprvé sejdou v pondělí 14. května. Na začátku června čeká tým týdenní soustředění v Ústí nad Orlicí. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz