Hradec je bez jedničky. Rybár jde do NHL, upsal se Detroitu

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

V Hradci Králové budou muset shánět brankáře. Dosavadní jednička Mountfieldu Patrik Rybár se totiž loučí a putuje se o svou budoucnost poprat do zámoří. Slovenský reprezentant se domluvil na jednoleté nováčkovské smlouvě s Detroitem. Organizace Red Wings o tom informovala na svém webu. Rybár je pátým slovenským gólmanem, který má šanci zachytat si v NHL.

Nový fanshop

„Je pravděpodobné, že by mohl podepsat smlouvu v zámoří, což je jediná možnost, jak bychom ho mohli ztratit,“ hlásil na začátku května generální manažer Mountfieldu Aleš Kmoníček. 

Vědělo se, že o čtyřiadvacetiletého borce, který byl slovenskou reprezentací na olympiádě i letošním světovém šampionátu, bude zájem. Teď je jasno. Rybár míří do Detroitu, se kterým se dohodl na ročním kontraktu.

Hradec lovil v Třinci, přivedl i slovenské mladíky »

Pod Bílou věží tak zůstává dvojice Jaroslav Pavelka – Daniel Dvořák. Druhý jmenovaný se ovšem s reprezentací do 18 let zúčastnil mistrovství světa a čeká ho draft. „Situaci s gólmany řešíme už nyní. Monitorujeme trh, v případě odchodu Patrika bychom chtěli přivést jednoho kvalitního zkušeného brankáře,“ předeslal už dříve Kmoníček.

Teď mohou v Hradci řešit obsazení brankářského postu intenzivněji. Patrik Rybár odchytal v dresu Mountfieldu 96 extraligových utkání, z toho bylo 59 vítězných. V letošním ročníku se během základní části mohl pyšnit nejnižším průměrem inkasovaných branek na zápas (1,73).

Náhrada za Sýkoru? Mountfield povýšil Martince »

Společně s krajanem Branislavem Konrádem navíc vychytal nejvíc čistých kont. Oba dosáhli shodně na sedm nul. Rybár se může stát pátým slovenským gólmanem, který si může zachytat v elitní zámořské soutěži. Před ním v NHL působili Rastislav Staňa (Washington) s Jánem Lašákem (Nashville). V Islanders je nyní Jaroslav Halák a Petr Budaj je k dispozici Tampě.

"Patrik se chce prosadit v nejlepší lize světa, k čemuž bude mít teď skvělou příležitost. V posledních týdnech a měsících se o něj zajímalo více týmů z NHL. Nakonec se podařilo vyjednat nejlepší podmínky právě s Red Wings," prozrazuje hráčův agent Marek Vorel ze společnosti Global Management Group.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz