Hradec hledá nové brankáře. Maxwell s Pavelkou končí!

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Jaroslav Pavelka (na fotce) i Brandon Maxwell po sezoně opustí Hradec Králové. „Oběma končí smlouva a ani jeden v Hradci pokračovat nebude," potvrdil na klubových stránkách generální manažer Aleš Kmoníček.

HokejkaTV

Pavelka s Maxwellem se v bráně pravidelně střídali. Teď vsadí Mountfield na jiný koncept.

„Brankáře usilovně hledáme. Už bychom asi nechtěli mít dva vyrovnané gólmany, jako tomu bylo letos," říká Kmoníček v rozhovoru pro mountfieldhk.cz. „Chtěli bychom sehnat nějakou jedničku a potom mladého gólmana, který by se vedle té jedničky mohl zlepšovat a případně při nějakém problému jedničky za ni zaskočit. Zkrátka bychom chtěli, aby jeden z gólmanů odchytal větší porci zápasů."

„Chtěli bychom sehnat nějakou jedničku a potom mladého gólmana."

Jednoho talentovaného gólmana už Hradec Králové má: juniorského reprezentanta Daniela Dvořáka. „U něj bychom byli rádi, aby chytal celou sezonu v první lize. Už jsme na tom předběžně domluvení v Litoměřicích," prozradil Kmoníček. „Určitě by mu nepomohlo, aby u nás dělal dvojku. On potřebuje být v nějakém tréninkovém procesu a hlavně potřebuje stabilně chytat."

Přestože z Mountfieldu odcházejí oba gólmani, hradecké vedení na ně vinu za předčasné vyřazení ve čtvrtfinále play off rozhodně nehází. „Svými výkony nás určitě nezklamali, nejsou příčinami neúspěchu v play off. Oba dva chytali dobře," citují Kmoníčka klubové stránky.

„My jsme rozdílové gólmany zkrátka neměli."

Ale zároveň dodává: „Na druhou stranu ani jednomu se nepovedlo zavřít bránu na několik zápasů po sobě. V Brně šel do brány Čiliak a my jsme mu toho góla prostě nedali. Možná to bylo Čiliakem, možná to bylo naší špatnou produktivitou, ale my jsme rozdílové gólmany zkrátka neměli."

Najdou ho Východočeši na přestupovém trhu? To se veřejnost dozví až 1. května, kdy oficiálně začíná přestupové období. Stejně tak to, kam povedou kroky Pavelky s Maxwellem...

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz