Hráči na zkoušku zaujali. Mám z toho zamotanou hlavu, tvrdí Holaň

Foto: Jan Jedlička, hcdynamo.cz

21. července 2017, 14:29

Marek Votke

V hodně netradičním čase – v pravé poledne – vyjeli hokejisté Dynama Pardubice ve čtvrtek ke svému druhému přípravnému zápasu se Slovanem Bratislava ve dvou dnech. Miloš Holaň má během letní přípravy k dispozici hodně široký kádr a do obou zápasů poslal zcela odlišné sestavy. „Někteří hráči se ukázali velice dobře, obě sestavy mi pořádně zamotaly hlavu. Jsem velmi zvědavý na příští zápasy,“ říká zamyšlený kouč Východočechů.

Fanshop

Nejprve ve středu večer 2:1 po samostatných nájezdech, poté ve čtvrtek odpoledne 5:2. To jsou vítězné výsledky Dynama ze dvou zápasů ve dvou dnech proti účastníkovi ruské KHL Slovanu Bratislava. „Nechtěl bych ty výhry nějak extra přeceňovat, ale určitě je to dobré pro sebevědomí hráčů. Porazit dvakrát celek z KHL může být určitým povzbuzením do další práce,“ kvituje Holaň.

Pardubický kádr je v současné době hodně široký a do obou zápasů nastoupily dvě různé sestavy. „Náš cíl byl otestovat si co nejvíce hráčů na zkoušku, i proto jsme hráli v obou zápasech na tři pětky. Pořádně mi to zamotalo hlavu, někteří hráči se ukázali velice dobře. Takhle nějak si spolu s dalšími trenéry představujeme boj o místo v konečném kádru,“ pochvaluje si šéf trenérského triumvirátu Dynama.

„Porazit dvakrát celek z KHL může být určitým povzbuzením do další práce.“

Konkrétní jména hráčů, kteří se Holaňovi po dvojutkání zamlouvali, pardubický trenér příliš prozrazovat nechtěl. „To bych si ještě nechal pro sebe, abych zbytečně neznervózňoval kabinu, ale ve středečním zápase dobře zahrál Jordann Perret. Ve čtvrtek už to bylo komplexnější, předvedl se Vlad Bojko, ale zahráli dobře i naši kluci Tomášek, Treille, Vondráček a další,“ přemítá po dvou zápasech Holaň.

Jmenovaný David Tomášek se ve čtvrtek blýskl dvěma góly a jednou asistencí. Obě branky mu připravil francouzský reprezentant Sacha Treille a dvě nahrávky si shodně připsala také posila z brněnské Komety Tomáš Vondráček. „Jsem hlavně rád, že jsme vyhráli, byl to dobrý zápas. Samozřejmě by se ještě našlo spousta nedostatků, protože příprava je v plném proudu, ale to snad vyladíme,“ přeje si dvougólový střelec Dynama.

„Takhle nějak si spolu s dalšími trenéry představujeme boj o místo v konečném kádru.“

Na to, že šlo teprve o druhé utkání, překvapilo Tomáška časté vylučování a dohrávání soubojů. „Byl jsem z toho ze začátku trochu zaskočený, ale na druhou stranu se asi není čemu divit. Oba týmy jsou v přípravě a každý se chce ukázat v boji o své místo v sestavě. Bylo to vyhrocené, ale pro nás je to jen dobře, protože další zápasy nebudou jiné. Člověk si alespoň rychle zvykne,“ říká Tomášek.

Šikovný centr nastoupil ve čtvrtek ve druhé lajně, která dohromady nastřádala deset bodů, sedla si hlavně spolupráce útočné formace Vondráček, Tomášek, Treille. „Je super, že umíme anglicky a v pohodě se dorozumíme, což nám sedělo, ale přece jen to byl první zápas, nakonec můžou být lajny složené úplně jinak. Každopádně jsem oba hráče nabádal, aby hráli svoji hru, protože jsou to oba velcí a silní kluci, podvedlo se nám to. Ten zápas se mi líbil,“ pochvaloval si David Tomášek.

Pardubický talent Zadina jde do Kanady. Bude to pro mě lepší, říká »

V brankovišti si svou obnovenou premiéru v Dynamu pochvaloval také Ondřej Kacetl, který přestoupil do Dynama z konkurenčního Hradce Králové. „Bylo to těžké. Jsme na ledě teprve deset dní, takže jsme někteří rádi, že tam stojíme, jakože tam stojíme (smích), ale vyhráli jsme, a to je důležité. Vyhrály vlastně dvě odlišné sestavy, což přidá v létě do kabiny pozitivní náladu,“ je rád Ondřej Kacetl.

Možná finální řez kádrem čeká Východočechy v srpnu po Mountfield Cupu, v rámci kterého Dynamo změří síly se Spartou Praha, národním týmem Jižní Koreje a rivalem ze sousedního města Hradcem Králové. Ještě před tím si ale Pardubice zahrají také další přátelák s dalším účastníkem KHL, kterým bude Avtomobilist Jekatěrinburg v Chomutově na konci července.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz