Hrachovina už má jasno! Vrací se domů, poprvé si zachytá v extralize

Foto: hcbilitygri.cz

7. listopadu 2019, 17:08

Adam Bagar

Brankář Dominik Hrachovina už má po konci ve Švýcarsku jasno o novém angažmá, v extralize se na spolupráci dohodl s Libercem. Klub o tom informoval v tiskové zprávě.

HokejkaSHOPvanoce

Pětadvacetiletý gólman loni v létě po osmi sezonách opustil Finsko, kde slavil hned dva tituly, a v Kontinentální lize kývl na nabídku Astany. Angažmá v kazašské metropoli mu nevyšlo dle představ, i kvůli komplikované zlomenině nohy odchytal jen 26 zápasů.

V červnu pak prezident klubu Boris Ivaniščev oznámil, že se službami českého gólmana dále nepočítá. Dominik Hrachovina si bleskově našel novou štaci a plácl si se švýcarským klubem Ambri-Piotta, kde se však upsal jen do listopadové reprezentační pauzy.

„Dominik se nenachází v ideální fázi své jinak skvěle rozjeté kariéry. Rozhodně mu ale nechybí chuť a síla se sezonou něco udělat.“

Ani pod Alpami nenavázal na skvělé severské roky, víc prostoru dostával jeho kolega Daniel Manzato. V rozhovoru pro server hokej.sk přiznal, že si angažmá neužívá a na hokej ani nemá chuť. Logickým krokem byl konec, ale nyní před ním stojí nová výzva.

Foto: yle.fi

„Dominik se nenachází v ideální fázi své jinak skvěle rozjeté kariéry. Rozhodně mu ale nechybí chuť a síla se sezonou něco udělat. I to je důvod, proč jsme se rozhodli jej přivést do Liberce,“ hlásí na adresu nové akvizice sportovní ředitel Filip Pešán.

„Bohužel se nemůžeme domluvit na delší spolupráci, protože od další sezony má Dominik platnou smlouvu ve Finsku.“

„Naším dalším motivem je posílení týmu na klíčové pozici brankáře, kde zatím nejsme moc spokojeni,“ dodává ke spolupráci do konce ročníku. „Bohužel se nemůžeme domluvit na delší, neboť od další sezony má Dominik platnou smlouvu ve Finsku,“ dodává.

Brněnský rodák se na česká kluziště vrací po více než devíti letech, naposledy chytal v sezoně 2009/10 za dorostence Havířova. Čeká ho tak premiéra mezi tuzemskou elitou, první šanci by mohl dostat po reprezentační přestávce v domácím duelu proti Litvínovu.

Foto: hcbarys.kz

Soupiska týmu Bílí Tygři Liberec

Brankáři:
Dominik Hrachovina, Justin Peters, Marek Schwarz.

Obránci:
Daniel Bukač, Lukáš Derner, Roman Graborenko, Tomáš Hanousek, Tomáš Havlín, Ronald Knot, Petr Kolmann, Oldrich Kotvan, Ladislav Šmíd.

Útočníci:
Michal Birner, Michal Bulíř, Tomáš Filippi, Libor Hudáček, Ondřej Chrtek, Petr Jelínek, Lukáš Krenželok, Radan Lenc, Rostislav Marosz, Adam Musil, Adam Najman, Jan Ordoš, Jiří Průžek, Jakub Rychlovský, Jan Šír, Daniel Špaček, Jaroslav Vlach, Marek Zachar.

Foto: Vladimír Koča

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz