Hrabíka čeká kemp nováčků Winnipegu, Zachar je blízko návratu do Liberce

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Ačkoli až 24. září oslaví 19. narozeniny, Kryštof Hrabík (na snímku) už v barvách Liberce stihl dvě extraligové sezony. Tu příští ale stráví v americkém juniorském týmu Tri-City Americans, kam zamíří po zářijovém kempu nováčků Winnipegu. Pod Ještěd by se měl naopak ze zámoří vrátit jiný mladý útočník Marek Zachar.

Aplikace Tipsport extraligy

Liberečtí Bílí Tygři poslední dobou produkují hodně zajímavých hráčů pro zámořské soutěže. Hrabík se Zacharem patří do silné skupiny juniorů, kteří zaujali v mládežnických reprezentacích. Jejich aktuální příběhy se ale trošku liší.

Hrabík co nevidět poprvé v kariéře vyrazí za Atlantik. "Kryštof doufal, že se prosadí v draftu NHL. Ale nestalo se, byl pak samozřejmě zklamaný. Ve výběru mladých hráčů do CHL si ho ovšem následně zamluvil tým Tri-City Americans a Kryštof projevil přání do zámoří odejít," konstatuje hráčův agent Michal Sivek ze společnosti Eurohockey Services.

Foto: Klára Petrásková

Hrabík věří, že v prostředí tamního hokeje zvýrazní šance směrem k NHL. "Hned po draftu dostal Kryštof nabídku, aby se zúčastnil kempu nováčků Winnipegu," zmiňuje jeho zástupce. "Poté se přesune do Tri-City, kde bude díky vstřícnému postoji libereckého klubu hostovat. Jsme přesvědčeni, že Hrabík má potenciál, aby v zámoří uspěl. Jde si za svým snem, působení v americkém juniorském týmu mu může pomoci," dodává Sivek na adresu člena reprezentace do 20 let, který kromě Liberce nastupoval v minulém ročníku i za Benátky nad Jizerou a Litoměřice.

Jiný liberecký talent se naopak patrně vrátí. Už ve čtvrtečním přípravném duelu proti Pardubicím nastoupil za Bílé Tygry útočník Marek Zachar, který nechal za zády dvě sezony v kanadském juniorském týmu Sherbrooke Phoenix. Pokaždé sehrál 57 utkání základní části QMJHL – v prvním roce nasbíral 43 bodů, ve druhém ještě o pět bodíků víc.

Teď kapitán české dvacítky na posledním šampionátu v Buffalu míří zpátky do vlasti. "Jednáme o návratu Marka do Liberce, jsme před podpisem smlouvy," informuje Michal Sivek. Zachar se už zapojil do přípravy Bílých Tygrů, vedle extraligového mužstva může nastupovat také v prvoligových Benátkách nad Jizerou.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz