Hrabej! řval Jergl na Ostřížka. A pak rozhodl: Super zážitek, září raketa z Hané

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

23. března 9:17

David Jahoda

Nepřestává udivovat. Přesně pálil v obou zápasech v Plzni, do černého mířil i v úvodním domácím zápase. Útočník Aleš Jergl je jedním z důvodů, proč se může stát sci-fi v podobě olomouckého postupu do semifinále pohádkou. „Musíme ale stát nohama na zemi,“ brzdí lavinu nadšení, kterou svým gólem v 79. minutě utkání sám odšpuntoval.

HokejkaTV

A rád se po ní svezl. Narvaná plecharéna, která v ochozech oficiálně pojme 5 500 fanoušků, div nespadla.

„Musím říct, že atmosféra byla asi nejlepší, jakou jsem tu v téhle sezoně zažil. Diváci nás ženou hrozně dopředu,“ cenil si elektrizující atmosféry.

Když domácí příznivci v první komerční přestávce roztáhli celostadionové choreo s tyčícím se nápisem „Vítejte v pekle“, nebylo to daleko od pravdy. „Atmosféra byla skvělá. Troufám si tvrdit, že lepší než v Plzni. Věřím, že lidi přijdou i v sobotu,“ smekl po Jerglovi i trenér Kohoutů Zdeněk Moták.

Možná i decibely rezonující v uších vybičovaly útočníka Davida Ostřížka ke klíčovému úniku, ze kterého pak Jergl v předposlední minutě prodloužení těžil. „Řval jsem na něj: Hrabej, hrabej! Ať jim ujede,“ smál se Jergl. Jeho parťák z útoku totiž doslova na zádech vezl hvězdné duo Gulaš & Kovář a jako hrablem sunul puk před sebou.

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

Jergl byl trojici v patách. „Říkal jsem si, že zkusím jet za ním, třeba to tam někde vypadne. A vypadlo. Vystřelil jsem – super gól,“ těšilo Jergla, který si pak velkým obloučkem namířil ke vzdálenější tribuně a vyskočil na plexisklo. „Seděla tam přítelkyně s mamkou, babičkou a dědou. Trochu jsem ten gól věnoval jim,“ prozradil.

Dominika Frodla v brance Indiánů překonal působivou střelou. Přitom... „Abych pravdu řekl, tak jsem nemířil. Puk se mi postavil, měl jsem to takové obtížnější. Ale zkusil jsem to poslat na bránu a trefil jsem to, takže super,“ zářil nadšením.

Knotek dostal bruslí do tváře, spěchal do kabiny

Euforickou chvilku si nechal až na závěr nastavené dvacetiminutovky. Rozhodnout mohl ale už na jejím začátku, proti ale byla horní tyčka Frodlovy klece. „Zkusil jsem to nahodit, Knoťar (Jan Knotek, pozn. red.) tam výborně stál, bohužel to bylo břevno. Aspoň jsem to dal teď na konci. Parádní zážitek,“ vstřebával Jergl slastné emoce.

V jeho kariéře šlo o jeden z nejdůležitějších gólů. Ne-li ten nejdůležitější. Do této série neměl v play off nejvyšší soutěže ani jeden zářez. Po každém z dosavadních tří zápasů letošních vyřazovacích bojů si v kolonce branek mohl udělat vždy po jedné čárečce.

V prvním duelu jen mírnil výprask 1:8, ve druhém s pomocí brankáře Frodla srovnal při hře bez gólmana na 2:2. Teď měla jeho trefa ještě cennější hodnotu. „Jsem rád, že jsem dal gól, hlavně, že jsme vyhráli a v sérii vedeme 2:1,“ řekl.

>> Moták: Tak dobře jsem nás neviděl hrát. Atmosféra lepší než v Plzni

Už v sobotu se podceňovaná Mora může dostat do trháku. Mají Kohouti v hlavách, že jsou postupu blíž? „Myslím, že jdeme zápas od zápasu. Až to bude 3:1, tak si možná budeme něco takového říkat, teď si ještě nic takového neříkáme. Připravíme se na sobotní zápas a budeme ho chtít zase vyhrát,“ avizoval útočník, který pokračuje ve výborných výkonech z druhé poloviny základní části.

Kdyby Hanáci tenhle zápas prohospodařili, hodně by je to mrzelo. Vždyť v něm vedli 2:0. Díky brance Miroslava Indráka z 56. minuty šel ale duel do prodloužení. „Stalo se, vyrovnali na 2:2 a my jsme to ve čtvrté čtvrtině rozhodli,“ pravil Jergl.

I když olomoucká cesta k úspěchu možná nevede přes hokejovou dvoranu krásy, výkony svěřenců trenérů Motáka a Tomajka jdou jistojistě zápas co zápas nahoru. „Myslím, že jo. Jde to vidět. První zápas se nám nepovedl, ale v tom druhém jsme začali hrát to, co chceme. Předvedli jsme to i tentokrát,“ rekapituloval Jergl dosavadní představení svého mužstva.

„Přišlo mi, že jsme měli trochu lepší fyzičku. Dokázali jsme hrabat celý zápas, a nakonec se to ukázalo i na výsledku.“

Dvakrát za sebou šly zápasy série Plzeň vs. Olomouc do prodloužení. Po tom, které Miroslav Holec rozhodl už v jeho třetí minutě, zbývaly oběma mužstvům dva dny na dobití baterek. Teď půjdou po téměř osmdesátiminutové bitvě znovu do akce už po necelých 21 hodinách. Jak to vypadá se zásobami sil?

„Oběma týmům asi síly trochu docházely, ale přišlo mi, že jsme měli trochu lepší fyzičku. Dokázali jsme hrabat celý zápas, a nakonec se to ukázalo i na výsledku,“ uvedl Jergl.

Jemu síly zatím rozhodně nechybí. Na ledě jezdí jako nikdy předtím.

Ať už olomoucká posádka doletí ve svém nízkonákladovém tryskáči kamkoliv, nebuďte překvapení, pokud její hlavní šofér dostane možnost reprezentovat. Svými výkony si o to dost hlasitě říká.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz